Masendav: Euroopa Parlament tühistas katalaanidest seadusandjate puutumatuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2021 kell 13:08Europa Parlament tühistas teisipäeval katalaanidest europarlamendi liikmete Carles Puigdemonti, Toni Comini ja Clara Ponsati puutumatuse, vahendab ERR. Tulevikuerakonna liikme Artur Talviku arvates on Euroopa Parlamendi otsus võtta kolmelt poliitikult Hispaania survel saadikupuutumatus, hirmuäratav ja ohtlik pretsedent.

 

Kolm seadusandjat on Hispaanias tagaotsitavad seoses Kataloonia iseseisvumiskatsega 2017. aastal. Kataloonia on pindalalt pisut väiksem kui Eesti (32 114 km²) ja seal elab 7,7 miljonit inimest.

“Kataloonia endise presidendi Puigdemonti puutumatus võeti 400 häälega 248 vastu, Comini ja Ponsati oma 404 häälega 247 vastu,” teatas Euroopa Parlament. Kuna häälestus oli salajane, ei ole täpselt teada, kuidas hääletasid Eesti saadikud, ent ERR-i arupärimiste põhjal võib aimata, et kalduti pooldama puutumatuse ära võtmist.

Võib ju öelda, nagu nentis Riho Terras, et “Ma usun, et Hispaania riik oma kohtusüsteemiga suudab tagada õiglase kohtupidamise ja kui me ei usalda seda riiki, siis ju seame kahtluse alla Hispaania demokraatia”, aga kas eurosaadikud võisid oma südames tunda ebakõla, arvestades meie enda minevikku ja vabaduspüüdlusi?

 

Allikad: ERR, Wikipedia, ERR2, ERR3

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt