Kolmandik poolakaid usub, et president võidi mõrvata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2013 kell 15:18Selle nädala kolmapäeval möödus kolm aastat Smolenski lennukikatastroofist, kus hukkus suur osa Poola poliitilisest ja sõjaväelisest eliidist, sealhulgas ka president Lech Kaczyński. Selle puhul avaldas Poola suurim opositsioonierakond raporti, mille kohaselt polnud tegu mitte õnnetuse, vaid Venemaa praeguse presidendi Vladimir Putini ja Poola välisministri Donald Tuski korraldatud atentaadiga.

 

Opositsioonierakonna parlamendifraktsiooni juht Antoni Macierewicz lisas raportile veel, et kolm reisijat pääsesid rusude vahelt eluga ning viidi kiirabiautodega minema. Macierewich usub, et on olemas pealtnägijate tunnistused, kuid info jäi raportist välja, sest neid väiteid pole veel põhjalikult uuritud.

Kuigi sündmusest on möödas juba kolm aastat, lõhestab see sügavalt Poola ühiskonda. Viimase küsitluse andmetel peab 33% poolakatest võimalikuks, et nende president mõrvati. Üheks põhjuseks, miks n-ö vandenõuteooriasse uskujate hulk aina kasvab, on see, et Venemaa pole siiani lennukirususid Poolale tagastanud. Paljud peavad seda tõestuseks, et vrakil on plahvatust kinnitavad jäljed.

Teisipäeval kogunes Varssavis Vene saatkonna juurde umbes 200 inimest, kes süüdistasid lennuõnnetuses Putinit. Putin aga kinnitas kolmapäeval, et räägib ise uurimiskomisjoniga, et nad annaksid lõpuks vastused, mis lõpetaks kõik kahtlused.

 

 

Allikad: Thenews.pl, Aljazeera

Foto: guardian.co.uk

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt