AirAsia tegevdirektor müüs oma aktsiad maha vahetult enne lennuõnnetust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2015 kell 15:05



AirAsia lend QZ8501 pidi lendama 28. detsembril Indoneesiast Singapuri, kuid segaste asjaolude tõttu kadus lennuk radariekraanilt ning katkes ka transponderi signaal. Juhtunu tekitas kohe arvukalt vandenõuteooriaid, alates salaplaanist uue terrorirünnaku jaoks lennukite röövimisest ning lõpetades uue sõjaväetehnoloogia katsetuse ohvriks langemisega. Kuigi nüüdseks on lennuki merre kukkumine kinnitust leidnud ning leitud on ka vraki tõenäoline asukoht, on kogu loos siiski mitmeid kummalisi kokkusattumusi.

 

Üheks vastuolulisemaks asjaoluks selle katastroofi puhul on fakt, et paar päeva enne õnnetust müüs AirAsia tegevjuht Tan Sri Tony Fernandes maha oma aktsiad lennufirma klientidele kindlustust pakkunud Tune Insurance Holdingsis. Fernandes müüs 22. ja 23. detsembril kokku 944 800 aktsiat hinnaga 1,6 Malaisia ringgitit (0,38 eurot) tükk. Tune Insurance’i aktsiahinnad on olnud pidevas languses alates augusti algusest, kui aktsiahind oli 2,5 ringgitit. Detsembri alguses oli aktsiahinnaks 1,56. Nüüdseks omab Fernandes Tune Insurance’is 30,73% kaudse ning 0,01% otsese osalusega aktsiaid. Fernandese müügitehingud on alust andnud kahtlustele, et tal võis olla mingit infot AirAsia lennu peatse õnnetuse kohta.

Sellest kahtlasest kokkusattumusest kirjutas ka Global Research, mis on artikli nüüdseks eemaldanud, kuna aktsiatehingute ning lennukatastroofi vahel oleva seose kohta ei leidu tõendeid. Samuti mainitakse, et ei ole tõendeid ka selle kohta, et Fernandesel oleks olnud eelinfot toimuva õnnetuse kohta. Aga isegi kui Fernandes omas mingit infot lennu QZ8501 tuleviku kohta ning tegi asjakohased tehingud kartuses, et eelseisev õnnetus kukutab aktsiahindu veel madalamale, eksis ta oma arvestustes. Nimelt põhjustas õnnetus Tune Insurance Holdingsi aktsiahinna languse vaid 0,6% võrra. Juba 31. detsembri seisuga oli nende aktsiate väärtus 1,70 ringgitit ehk pisut rohkem kui Fernandese müügitehingute hetkel.

 

Allikad: The Malaysian Insider, International Business Times, Global Research

Foto: extremetech.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt