Venemaa kuumad uudised 1.–14. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2013 kell 12:06venemaa

Venemaa pürgib taas kosmosesse

Venemaal on taas võetud siht kosmose kaudu ennast muu maailma suhtes kehtestada. President Putin on äsja välja käinud idee luua kosmoseministeerium, kuna tema hinnangul olevat Venemaa kosmosetehnoloogiate arengus muust maailmast maha jäänud.

Samal ajal on Putin lubanud kosmosevallutuseks eraldada ajavahemikus 2013–2020 1,6 triljonit rubla. Link 1, link 2.

 

Venemaal mõõdeti ära korruptsioonituru maht

Rahvuslik Korruptsioonivastane Komitee on Venemaa korruptsioonituru aastaseks mahuks äsja hinnanud 300 miljardit dollarit, millest suurem osas olevat “käibel” riigi avaliku sektori ressursside ja varadega ning loodusvaradega seotud tehingutes, kuigi samal ajal paistab seadus olevat rohkem huvitatud tegelemisest pisitegijatega nagu politseinikud ning tervishoiu- ja haridussüsteemi töötajad.

Keskmiseks altkäemaksuks on siseministeeriumi poolt hinnatud 300 000 rubla, mis läheb vastuollu kohtustatistikaga, mille alusel 60% kohtusse jõunud altkäemaksujuhtumitest on seotud vahemikuga 1000 – 10 000 rubla. Link. 

Üle poole venemaalastest ei soovi Putini jätkamist

Sõltumatu Levada Keskus selgitas välja, küsitledes 1601 inimest 45 piirkonnas, et üle poole (55%) venemaalastest soovib president Putini lahkumist presidendiametist pärast 2018. aastat. Üldine põhjus paistab olevat lihtsalt riigitüüri juures samade nägude nägemisest tekkinud tüdimus ning vahetus tähendaks eelkõige vaheldust. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt