Kreekas võeti kinni paremäärmusliku partei juht

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. september 2013 kell 11:01Kreeka võimud vahistasid laupäeval neonatsliku erakonna Kuldne Koidik juhi Nikos Michaloliakose süüdistatuna kuritegeliku organisatsiooni loomises. Vahistamine on seotud partei suhtes algatatud uurimisega vasakpoolse hiphopmuusiku tapmise asjus. Kinni peeti ka Kuldse Koidiku parlamendiliige ja pressiesindaja Ilias Kassidiairis ja veel kaks parteiliiget. Vahistamiskäsk on antud veel vähemalt viie Kuldse Koidiku rahvaesindaja ja kümnete parteiliikmete kohta, ütles anonüümsust soovinud allikas.

 

Nurkasurutud paremäärmuslik erakond, mis sai 2012. aasta valimistel pea 7% häältest ja millel on parlamendis 18 liiget, üritab kõigutada Kreeka poliitikamaastiku stabiilsust oma saadikute tagasikutsumisega. Samm, millega parteijuht Michaloliakos reedel ähvardas, tooks kaasa kordusvalimised 15 piirkonnas üle riigi. See aga võib kõigutada peaminister Antonis Samarase võimuliitu, kel on 300-kohalises parlamendis 155 kohaga napp enamus, kuid kes on sunnitud viima rahvusvaheliste võlausaldajate nõudel läbi rasked avaliku sektori reformid.

Kuldse Koidiku tegevuse suhtes on algatatud juurdlus seoses 34-aastase antifašistist hiphoppari Pavlos Fyssase surnukspussitamisega 18. septembril, kelle tapmine tõi tänavatele protestima tuhandeid kreeklasi. Mees, kes pussitamise eest kinni peeti, rääkis politseinikele, et on Kuldse Koidiku toetaja, kuigi partei on igasuguseid sidemeid eitanud.

 

 

 

Allikad: BNS, BBC

Foto: blog.adl.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt