Kreekas algas uus üldstreik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuli 2013 kell 10:08strike_gb_big

Kreekas algas teisipäeval tänavu neljas üldstreik valitsuse uute säästumeetmete vastu Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) abi saamiseks, vahendab BNS.

 

Ametiühingud kuulutasid ühepäevase üldstreigi välja uue eelnõu vastu, mis muu hulgas toob kaasa tuhandete avaliku sektori töötajate ümberpaigutamise. Eelnõu heakskiitmine on vajalik, et Kreeka saaks 6,8 miljardi euro ulatuses uut abi, mille eraldamises euroala rahandusministrid eelmisel nädalal kokku leppisid.

Streigi tõttu on suletud avalikud teenused, töö on häiritud haiglates ja raudteel, ära jääb üle kümne siselennu. Ateenas ja riigi suuruselt teises linnas Thessaloníkis korraldatakse päeva teisel poolel meeleavaldused.

Kui parlament eelnõu kolmapäeval oodatult heaks kiidab, ootab umbes 4200 avaliku sektori töötajat – teiste seas õpetajaid ja munitsipaalpolitseinikke – niinimetatud ümberpaigutusprogramm. Selle raames saavad nad järgmise kaheksa kuu jooksul 75 protsenti palgast ning riskivad perioodi lõpus töökaotusega, kui ei nõustu üleviimisega teisele tööle.

Vastavalt 2012. aastal kokku lepitud EL-IMF-i päästepaketile peab Kreeka aasta lõpuks koondama 4000 riigisektori ametikohta ning viima teisele tööle 25 000 avaliku sektori töötajat.

 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Reuters, eKathimerini

Foto: eKathimerini

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt