Elektri ja konditsioneerideta jäetud Kreeka illegaalid tõstsid mässu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2013 kell 13:40Kreeka suurimas immigratsioonikeskuses Ateena lähedal Amygdalezas, kus hoitakse politsei valve all umbes 1200 illegaali peamiselt Afganistanist ja Pakistanist, puhkesid eile rahutused, mille mahasurumisel politsei kasutas kemikaale ja suitsugranaate, vahendas Euronews. 

 

Politsei sõnul said rahutused alguse teatest, et sisserändajate maksimaalne kinnipidamisaeg pikeneb aastalt 18 kuuni. Euronewsi andmeil aga võeti keskusest ära ka elekter, öeldes, et tegemist on hooldustöödega, ja õhukonditsioneerid lakkasid töötamast, mille peale asutuses vallandus kaos. Osa illegaalseid sisserändajaid põgenes ja politsei asus neid taga ajama.

Kinnipeetavad panid madratsid põlema ning pildusid neid vaigistama saabunud valvureid ja märulipolitseid kivide ja muude käepäraste esemetega. Kuigi ametlikel andmetel on olukord kontrolli all, ei oska politsei veel öelda, kui paljud kinnipidamiskeskuse asukad märulis viga said. BNS-i andmetel on politseinike endi hulgas haavata saanuid kümmekond, ent nende vigastused pole tõsised.

Inimõiguslased süüdistavad politseid laagrielanike halvas kohtlemises ja väidavad, et võimud ei taga neile arstiabi.

Kreeka on üks peamisi riike, mille kaudu illegaalsed immigrandid ja põgenikud Aafrikast, Lähis-Idast ja Indiast püüavad Euroopa Liitu pääseda.

Fotol: sellistes ajutistes “karpides” hoitakse Amygdaleza  kinnipidamiskeskuse elanikke.

 

Allikad: BNS, Euronews

Loe lisaks: The Gateway Bundit

Foto: www.thegatewaypundit.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt