“Mali võib kujuneda Suurbritannia jaoks n-ö Vietnamiks”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. veebruar 2013 kell 12:51Foto: By Magharebia – 120404 Mali faces sanctions as Islamists rebels advance, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Sellise mõttega on peaminister David Cameroni hoiatanud Briti õigus- ja militaareksperdid, viidates võimalusele, et Malis toimuv võib kujuneda brittide jaoks sama ulatuslikuks ja venivaks konfliktiks, nagu oli Vietnam USA jaoks.

 

Hoiatus oli õhus pärast Ühendkuningriigi valitsuse otsust saata Malisse ja teistesse Lääne-Aafrika sõjaväebaasidesse prantslastele appi kokku 350-pealine sõjaväepersonal, kes aitaks Prantsuse sõdureid treeningmissioonil.

Muret Cameroni otsuse üle väljendasid nii parlamendiliikmed kui ka sõjaväe juhid, üldise arvamusena jäi kõlama, et näib, nagu sõdureid veetakse põhjatusse sõjaväelisse soomülkasse. “Ameerika katastroof Vietnamis algas samuti vägede kaasamisest treeningutesse,” kommenteeris endine minister, leiborist Frank Dobson.

 

Nii algavad suured sõjad. 1960-ndate alguses saatsid Ühendriigid Vietnamisse mõned “erinõunikud”. Üle kümne aasta hiljem lahkusid nad lüüasaanutena, elu kaotas 50 000 Ameerika sõdurit ja vähemalt 2 miljonit vietnamlast.

Samal ajal vihjabki endine Briti relvajõudude minister Sir Nick Harvey, et Malis vajaminevate sõdurite arv võib jõudsalt kasvama hakata ning neid võib seal vaja minna veel aastaid.

 

Prantslased alustasid sõda Malis jaanuari keskel, põhjuseks toodi valitsusvägede aitamine võitluses islamimässuliste vastu. Oma toetuse sõjale on andnud ka ÜRO ja USA.

 

Allikad: Press TV, The Telegraph

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt