Malta Rüütliordu tähistas Vatikanis 900. aastapäeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 13:20 

Malta Rüütliordu, maailma üks iseäralikumaid organisatsioone tähistas 9. veebruaril Vatikanis oma 900. sünnipäeva. Liikmete rongkäigule üle Püha Peetruse väljaku järgnes missa Püha Peetruse basiilikas. Sündmusest võttis osa ka paavst Benedictus XVI, kes oli kunagi ise rüütelliku ordu liige.

 

Ordu, mille põhitegevuseks on heategevus, peab ülal supikööke, haiglaid ja kiirabiteenuseid üle maailma. Neil on diplomaatilised suhted 104 riigiga, kuigi neil endal pole kindlat kodumaad. Ordu rahvusvaheline seaduslik staatus on täiesti unikaalne: nad toodavad oma marke, münte, autonumbrimärke ja passe. 13 500 liikmest 60 on andnud vande elada vaeste, vooruslike ja kuulekate munkadena.

 

Praegu tegeleb ordu peamiselt Süüria konfliktis kannatada saanutega, selgub ordu rahvusvaheliste suhete saadiku Albrecht Boeselageri jutust. Ordu peamine tugipunkt asub Damascuses. Talvekuudel on Malta Rüütliordu abistanud üle 10 000 inimese Süürias, Türgis ja Liibanonis.

 

Allikad: National Post, Vatican Today

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt