Kolumnist: Malta rüütlid vallandasid paavsti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2013 kell 10:54 

Paavstid ei astu tagasi. Paavstid vallandatakse. Nii vähemalt usub kolumnist Kevin Barrett, kellele erinevad allikad on jaganud üsna kummalisi seisukohti.

 

Enamasti on Jumal see, kes paavsti surma läbi “vallandab”, vahel sokutab Saatan neile mürgipudeli. Aga nad ei astu tagasi selle pärast, et on vanaks jäänud. Miks siis Benedictus XVI seda ikkagi tegi?

Dr Robert Moynihan, kes on ajakirja “Inside the Vatican” toimetaja, avaldas pärast tagasiastumisuudist, et nägi paavsti sellele eelnenud nädalal kaks korda ning et 85-aastase mehe kohta nägi too hea välja, kuigi pisut väsinud. Väsimuse põhjuseks pidas Moynihan paavsti mitmetunnist kohtumist Malta rüütlitega.

Vaevalt, et paavst vaid väsimusest tagasi astus. Mida ta kurikuulsate Malta rüütlitega arutas? Võib-olla järjekordseid tervet maailma muutvaid plaane, mida peavaimulik ei toetanud?

Barrett vahendab ka temani jõudnud kuulujutte Itaaliast, kus kahtlustatakse, et paavsti vallandamine peab tegema tee vabaks juutide ja vabamüürlaste salaseltsidele, kes soovivad kirikut seksualiseerida ehk seadustada geiabielud ja kaotada vaimulikelt tsölibaadi-kohustus.

Moslemite seas keerleb aga jutt Barnabase evangeeliumi ümber, mille avalikustamine tooks endaga kaasa kristluse kokkukukkumise. Praegu türklaste käes olev teisest sajandist pärit teos tõestab, et varajane kristlus oli palju sarnasem tänapäeva islamile kui tänapäevasele kristlusele. Lisaks ei lööda seal Jeesust risti ning ennustatakse hoopis prohvet Muhamedi tulekut.

Kas Benedictus astus tagasi, sest ei tahtnud olla kapten kristluse laeval, kui see põrkab kokku Barnabase jäämäega?

Õiget vastust teab ilmselt ainult Püha Isa ise, kuid ehk selgub midagi ka pärast täna koguneva konklaavi otsust.

 

Allikas: Veterans Today

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt