McDonalds soovitab töötajatel oma toodangut mitte tarbida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2013 kell 16:14McDonaldsi poolt töötajate jaoks loodud veebileht on saanud palju tähelepanu – nii palju, et McDonalds otsustas lehe maha võtta. Nimelt avaldati seal hiljuti artikkel, mis soovitab McDonadsi töötajatel kiirtoidust eemale hoida, öeldes, et see on tüüpiliselt rasva-, kalorite-, suhkru- ja soolarohke ning suurendab ülekaalulisuse riski. Illustreerival pildil tervisliku ja ebatervisliku toidu kohta on kujutatud McDonaldsi einet.

 

See ei ole esimene kord, kui McDonaldsi töötajatele mõeldud veebileht on tähelepanu keskmes. Seal on avaldatud ka finantsplaneerimise juhtnööre ning isegi pühadeaegse eetilise käitumise soovitusi, milles soovitatakse anda teenijannale ja aednikule jootraha – mis tekitab küsimusi selle kohta, kui hästi McDonalds reaalsusega kontaktis on. Enamus nende töötajaid teenib miinimumpalka.

Veebilehel kirjutati: “Kiirtoit on kiire, soodsa hinnaga ja kergesti kättesaadav alternatiiv kodutoidule. Kuigi see on kiire elustiili puhul mugav ja ökonoomne, on kiirtoit tüüpiliselt kõrge kalorsuse ja rasvasisaldusega, küllastunud rasvadega, suhkru- ja soolasisaldusega ning võib suurendada inimestel ülekaalulisuse riski.“ Selle illustreerimiseks oli “ebatervisliku toidu“ all pilt McDonaldsi einest ning “tervisliku toidu“ all kujutati einet, mis mõnede sõnul sarnaneb suurima konkurendi Subway toiduga – võileib, salat ja veeklaas. McResource soovitab “süüa kohtades, kus pakutakse laia valikut salateid, suppe ja köögivilju, et säilitada tervist“ ning vältida friteeritud toite. Samuti hoiatatakse, et kõrge vererõhuga, diabeediga ja südamehaigustega inimesed peaksid olema kiirtoidu valimisel ettevaatlikud ning piirama lisandeid nagu juust, peekon ja majonees.

Peale seda, kui jahmatavad seisukohad meedias vastukaja said, andis McDonalds välja avalduse, milles öeldi, et “osa veebilehe sisust võetakse pidevalt täielikult kontekstist välja. See veebileht pakub kasulikku informatsiooni usaldusväärsetelt kolmandatelt osapooltelt mitmetel teemadel, sealhulgas ka tervis ja heaolu. See hõlmab ka ekspertidelt pärinevat infot tervisliku toitumise ja tasakaalustatud valikute kohta. McDonalds nõustub nende nõuannetega.“

26. detsembril kirjutas CNN, et veebileht on maha võetud ning tänaseni ei ole aadressil www.mcresourceline.com mitte midagi.

Kõigest mõni nädal tagasi anti samal veebilehel lahkesti nõu, et pühade puhul tasub koerajalutajatele, majapidajatele, massööridele, eratreeneritele ja teistele teenindussektori töötajatele jootraha jätta. Ning oktoobris anti rahamurede käes vaevlevatele töötajatele nõu, et nad otsiks abi supiköökidest ja valitsuse abiprogrammidest selle asemel, et kõrgemat palka küsida.

 

Allikad: GreenMedInfo, RT, CNN, Fox News

Foto: mrconservative.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt