Endisest presidendist on saanud tervisliku toidu austaja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. august 2013 kell 14:402004. aastal toimunud südameatakk pani endise presidendi Bill Clintoni elu üle järele mõtlema. Muutused elustiilis võtsid kaua aega, kuid nüüdseks on Clinton üle kolme aasta peamiselt taimsest toidust elanud. Umbes kord nädalas sööb ta omletti või mahelõhet, et hoida oma raua- ja tsingitaset ning säilitada lihasmassi, kuid enamus ajast väldib kõiki loomset päritolu toiduaineid.

 

Kui oma ametisoleku ajal oli Clinton tuntud oma sagedaste käikude poolest McDonaldsisse, siis ühel hetkel otsutas ta mitte enam oma tervisega mängida: “Ma otsustasin valida dieedi, mis minu arvates aitab kõige paremini suurendada minu võimalusi pikaajaliseks ellujäämiseks.” Mees toob ühe põhjusena välja ka, et tahtis vanaisa olla. Clinton hakkas ka ennast teadlikult rohkem liigutama, tehes seda võimalusel alati vabas õhus.

Clinton ütleb, et naudib oma liha-, kala- ning piimatoodetevaba toitumist, kuid nendib ka, et muutus oli väga raske: “Peamine asi, mis minu jaoks tegelikult raske oli – palju raskem kui lihast, kalkunist, kanast ja kalast loobumine –, oli lahtiütlemine jogurtist ja kõvast juustust.

Samuti pidas Clinton igapäevaselt toidupäevikut, kuhu läks kirja kõik, mida ja kui palju ta sõi: “Seda on kerge igaühel teha. Lihtsalt pange kõik kirja. Ja siis ma hakkasin seda nimekirja vaatama ja ütlema, millest ma olen valmis loobuma ning mida ma pean asendama hakkama.”

Endine president ütles ka, et ta on omal nahal selgeks saanud, kuidas viletsad toitumisharjumused USA tervishoiusüsteemi halvavad: “Inimesed peavad tegema teadlikke valikuid, et muuta oma isiklikku heaolu, oma pere heaolu ja oma riigi heaolu.”

 

Allikad: Huffington Post, AARP

Foto: huffpost.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt