Nelja lapse ema mõisteti väejooksikuna 10 kuuks vangi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 16:16Kimberly Rivera mõisteti mai alguses USA-s kümneks kuuks vangi, sest ta ei olnud nõus pärast esimest missiooni Iraaki tagasi minema ning põgenes koos abikaasa ja kahe lapsega Kanadasse. Nüüd kasvab peres juba neli last ja viies laps peab sündima vanglas.

 

Kõik algas sellest, et kui Kimberly ja Mario abiellusid, võtsid nad vastu otsuse, et üks neist peaks minema vabatahtlikuna sõjaväeteenistusse, et noorele perele paremat äraelamist võimaldada. Siis olid nad veel mõlemad liiga ülekaalulised ning alustasid kaalust alla võtmist, et sõjaväekõlbulikuks saada. Naine sai oma kilodest varem lahti ning seega oli tema see, kes ennast 2006. aasta jaanuaris kuueks aastaks kirja pani ja sellega perele 8000 dollarit boonust teenis.

Oktoobris saadeti ta missioonile Iraaki, kus tema illusioonid kiiresti purunesid. Ta pöördus ka kaplani poole murega, et tal oleks ilmselt probleeme vajaduse korral inimeste pihta tulistamisega. Samuti liigutas naist sügavalt kaheaastane Iraagi tüdruk, kes oma emaga sõjabaasis käis, et pommitamiste eest hüvitust nõuda. Tüdruk nuttis hääletult ning oli välja näinud nii hirmunud, et Rivera hakkas mõtlema pidevalt oma kodus ootavate laste peale. Kapral aga ei rääkinud talle võimalusest selliste tugevate psüühiliste tõrgete tõttu sõjaväeteenistusest loobuda.

Jaanuaris 2007 läks naine USA-sse, sest talle anti kaks nädalat, et oma pereprobleeme lahendada. Selle käigus anti talle teada, et ta saadetakse pärast puhkust Iraaki tagasi. Kuna Rivera Iraaki tagasi ei suutnud minna ja muud lahendust ei näinud, põgenes ta koos perega Kanadasse ja taotles seal enda põgenikuks tunnistamist.

See taotlus lükati tagasi ja naine hakkas taotlema hoopis alalist elamisluba. Kuid viimaks said kõik pääseteed otsa ja 20. septembril 2012 oli ta sunnitud USA-sse naasma, kuigi tema riiki jäämiseks oli korraldatud palju toetusaktsioone. Piiril andis Kanadas veel kaks last sünnitanud naine end üles ning võeti sõjaväe valve alla.

Mai alguses tuli otsus – end süüdi tunnistanud ja vahepeal jälle rasedaks jäänud Kimberly Rivera mõisteti kümneks kuuks vanglakaristust kandma.

The Guardianis ilmus selle peale arvamusartikkel, mis küsib, kes teenis oma riiki paremini – kas Iraagi sõja algatanud George Bush, kes naise süüdimõistmise päeval avas pidulikult endanimelist raamatukogu, või nelja lapse ema Kimberly Rivera, kes ei suutnud Iraagis süütute inimeste pihta tuld avada ja oli sunnitud hakkama desertööriks. Muide, George Bush pääses ilmselt tänu oma perekonna positsioonile ise Vietnami sõtta minemisest ning kogu tema kohustuslik ajateenistus sätiti vastavalt tema vajadustele, mitte vastupidi.

Kimberly Rivera lugu tõestab taaskord ilmekalt, et sõjale jäävad jalgu vaid tavainimesed. Bush pole pea üheksa aastat kestnud ja sadu tuhandeid inimelusid nõudnud sõja eest isegi mitte vabandust palunud, kohtu ette minemisest rääkimata.

 

Allikad: Wikipedia, Top Information PostThe Guardian, AlterNet

Foto: kdvr.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt