Verine ramadaan – USA pakub 10 miljonit dollarit Al Qaeda juhi eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2013 kell 9:22Iraagis sai eile surma üle 60 inimese, kui Bagdadis ja mujal riigis plahvatas ühtekokku umbes 20 autopommi. Lõhkeainelastis autod õhiti vähemalt kaheksas Bagdadi valdavalt šiiitidest elanikega piirkonnas. Ilmselt koordineeritud rünnakute sihtmärkideks olid peamiselt turud, kohvikud ja restoranid, vahendas BNS.

 

Bagdadist põhja jäävas Tuz Khurmatus tappis politsei kontrollpunkti juures õhitud autopomm kümme ja vigastas 45 inimest. Tuz Khurmatu asub eriti vägivaldses piirkonnas, mida soovivad kontrollida nii kurdi omavalitsus kui Iraagi keskvalitsus.

Äsja lõppenud ramadaan oli Iraagi jaoks viimaste aastate ohvriterohkeim, vägivald nõudis selle vältel üle 800 inimelu. Juulis oli ÜRO andmeil hukkunuid üle tuhande inimese. Iraagis on vägivald tänavu märgatavalt ägenenud, analüütikud peavad selle põhjuseks sunniitide kasvavat rahuolematust šiiade juhitava valitsusega.

USA välisministeeriumi kõneisik Jen Psaki ütles, et Ühendriigid on pannud välja kümne miljoni dollari suuruse preemia Iraagi Al Qaeda juhi Abu Bakr al-Baghdadi eest, kes arvatakse redutavat Süürias. “Ühendriigid on pannud välja kümne miljoni dollari suuruse preemia informatsiooni eest, mis aitab võimudel Abu Bakr al-Baghdadi tappa või kinni võtta,” ütles ta, lisades, et suurem preemia on ette nähtud vaid Al-Qaeda võrgustiku juhi Ayman al-Zawahiri tabamiseni viiva info andjale.

“Need teod toime pannud terroristid on islami vaenlased ning Ühendriikide, Iraagi ja rahvusvahelise kogukonna ühised vaenlased,” sõnas Psaki, kelle sõnul on ka enamiku laupäevaste rünnakute taga Iraagi AlQaeda.

 

Allikad: BNS, CNN

Foto: Wikipedia

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt