Orbán: rahukaitsjad võitsid esimese vooru + Ungari ei osale Ukraina sõjas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2024 kell 14:44Ungari peaminister ütles pärast Euroopa Parlamendi valimisi, et valijad on saatnud selge sõnumi rahu eest. Orbán sõnas, et Prantsusmaal toimus “tõeline poliitiline maavärin”. Kuid “me oleme alles poolel teel rahuni Euroopas”. Euroopa Parlamendi valimised olid võimalus ära hoida sõja eskaleerumist Ukrainas, kinnitas Ungari peaminister Viktor Orbán esmaspäeva õhtul Ungari riigitelevisiooni M1-le antud intervjuus. Lisaks teatas Orbán NATO pressikonverentsil, et Ungari ei osale Venemaa-Ukraina sõjas ei rahaliselt ega ka personaliga.

 

“Meie seisukohalt juhtus täpselt see, mida tahtsime,” ütles Orbán, lisades, et esimesed sammud rahu suunas on astutud, kuid järgmised ülesanded on peagi käes.

 

“Teine voor” võib tuua rahu

Orbán meenutas intervjuus kõnet, mille ta pidas paar päeva tagasi Ungaris rahumarsil. Nende valimiste sõnum oli tema sõnul “sõda või rahu”. Ungari peaminister on nüüd veendunud, et Euroopa inimesed näitasid nädalavahetusel, et nad ei taha kolmandat maailmasõda. “Tegime seda, mida plaanisime ja tahtsime, suutsime seda (sõja poole suunduvat) rongi aeglustada, kuid selle saab ka peatada,” ütles ta.

See rong peatati Prantsusmaal. Seal toimus “tõeline poliitiline maavärin”

Pärast Marine Le Peni Rassemblement Nationali selget võitu Euroopa Parlamendi valimistel kuulutas president Emmanuel Macron välja uued rahvusassamblee valimised.

Kui “rahu pooldajad” võidavad uued valimised, võib Ungari valitsusjuhi sõnul Macroni presidendiaeg lõppeda kolm aastat enne tema praeguse ametiaja lõppu.

Euroopa Parlamen

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt