Telegrami uudised (30/22): koroonaterrorist Orbán, maskiusku Joller ja vaktsiinikahjustused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. august 2022 kell 16:24Fotokollaaž: Telegram.ee + Yurii Kibalnik / Adobe Stock + Kirke Ert/ERR + Canva.com

Teie ees on valik Telegramile silma jäänud uudistest 2022. aasta 30. nädalal ehk ajavahemikul 25.-31. juuli. Kõige enam emotsioone küttis üles Ungari peaministri Viktor Orbáni kõne, mida peavoolu väljaanded pidasid rassistlikuks ning konservatiivne alternatiivmeedia riigimehelikuks.

 

Peavoolumeedia silmapaistvaim pärl tuli aga dr Karmen Jollerilt, kes keset südasuve kutsub üles maske kandma. Uuringud aga endiselt näitavad, et maskidest kasu ei ole…

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/vaata-jargi-telegrami-fb-live-kuidas-saab-koroonaterrorist-orban-olla-kangelane

Telegram aga esitas küsimuse: kuidas saab koroonaterrorist Orbán olla kangelane?

Miks on nii, et kui konservatiivne inimene on koroonaterrorist ehk survestanud oma rahvast vaktsineerima nagu seda tegi koroonavaktsineerimise eestkõneleja Orbán, siis suure hulga inimeste arvates on see kuidagi parem, kui liberaali poolt peale surutud koroonameermed? Kas tegu on kognitiivse dissonantsiga?

Näiteks andis Viktor Orbáni valitsus möödunud aastal tööandjatele loa saata vaktsineerimata töötajad palgata sundpuhkusele. Paar konservatiivi kommenteeris Telegramile, et see on ju parem kui Eestis, kus teatud ametites inimesed üldse vallandati. Kuid meile tundub, et riigimehelik ja seaduslik oleks hoopis see, kui vaktsineerimist üldse peale ei surutaks, ülejäänud koroonapropagandast rääkimata.

 

2

https://vikerraadio.err.ee/1608669079/karmen-joller-rahvarohketes-kohtades-voiks-juba-maski-kanda

Peavoolumeedia silmapaistvaim pärl tuli aga dr Karmen Jollerilt, kes keset südasuve kutsub üles maske kandma

„Meie jaoks on koroonalaine alguse saanud juba juuli alguses, võib olla isegi juuni lõpus,“ ütles Joller intervjuus Vikerraadiole ning kutsus üles vabatahtlikult maski kandma.

Mis puutub uutesse võimalikesse riiklikesse piirangutesse, siis leidis Joller, et „kui läheb asi väga hulluks, küll siis tulevad piirangud“.

Huvitav, kas Karmen Joller on kursis Irja Lutsari suve algul peetud ettekandega, kus viroloog nentis, et maskidest eriti viiruse leviku piiramiseks kasu pole, nagu ka ülejäänud piirangutest mitte?

https://www.telegram.ee/eesti/video-irja-lutsar-koroonakonverentsil-piirangutel-ei-olnud-koroona-levikule-moju

 

3

Jätkame Telegrami uudistega

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/varskendatud-uuringud-maskid-ei-kaitse-covidi-vastu-maskikohustus-hoopis-ohustab-tervist

Värskendatud uuringud: maskid ei kaitse Covidi vastu, maskikohustus hoopis ohustab tervist

CDC (USA haiguste kontrolli ja tõrje keskus) andmeid kasutades ei leitud uuringutes olulisi erinevusi COVID-19 juhtumite kasvus maskikohustusega ja maski mitte nõudvate osariikide vahel koroona madala või kõrge leviku perioodidel. Erinevad uuringud näitavad, et näomaskide laialdane kasutamine ei vähendanud koroonaviiruse levikut Euroopas ning Lääne-Euroopas tuvastati maskide kasutamise ja surmajuhtumite vahel mõõdukas positiivne korrelatsioon.

Kuna uuringud näitavad, et maskikandmine võib hoopis põhjustada haigestumiste kasvu, tuleb kahtluse alla seada nende laialdase kohustusliku kasutamise põhjendus.

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/islandi-laste-hulgas-esineb-rohkem-vaktsiinikahjustusi-kui-rasket-covidisse-haigestumist

Islandi laste hulgas esineb rohkem vaktsiinikahjustusi kui rasket Covidisse haigestumist

2020. ja 2021. aastal Islandil läbi viidud uuringu kohaselt ühtegi last sel perioodil Covid-19-ga haiglasse ei viidud ja kellelgi polnud tõsiseid sümptomeid. Samal ajal on teatatud üle 100 (sajast) koroonavaktsiini kõrvaltoimest, millest 11 olid väga tõsised.

Miks siis lastele ja noortele neid vastuolulisi ja eksperimentaalseid geenisüste teha, kui lõpptulemusena kahju kaalub üles kasu? Kui palju uuringuid ja võrdlevaid aruandeid selle tõestamine veel vajab?

 

5

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/teaduslikud-uuringud-kinnitavad-covid-sustid-mojutavad-nii-meeste-kui-ka-naiste-viljakust

Teaduslikud uuringud kinnitavad: COVID süstid mõjutavad nii meeste kui ka naiste viljakust

Viimased uuringud kinnitavad taas seda, mida vandenõuteoreetikuteks tembeldatud juba ammu räägivad: COVID-süstid mõjutavad nii meeste kui ka naiste viljakust.

Hiljutise Iisraeli uuringu kohaselt on mRNA koroonavaktsiinidel vähemalt ajutiselt negatiivne mõju meeste viljakusele, need kahjustavad sperma kontsentratsiooni ja seemnerakkude motiilsust (liikumisvõimet).

Washingtoni ülikooli korraldatud uues uuringus leiti aga, et COVID-19 vaktsiinid mõjutavad umbes 42% naiste menstruaaltsüklit ning VAERSile teatatud ligi 5000 vaktsineerimise järgsest raseduse katkemise juhtumist.

Need on vaid mõned näited. Kui lugupeetud Eesti doktorid tahavad tõestada koroonavaktsiinide ohutust, tuleks naiste puhul alustada uuringuga: miks kasvas meil pikaajaliselt langustrendis olnud imikusurmade arv 2021. aastal 19-lt 29-le.

 

6

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ametlikud-dokumendid-ahvirougetega-uritatakse-varjata-covid-i-vaktsiinidega-immuunsusteemile-tekitatud-kahjustusi

Ametlikud dokumendid: ahvirõugetega üritatakse varjata COVID-i vaktsiinidega immuunsüsteemile tekitatud kahjustusi

Peale mõne eraldi on kõik riigid, kes on alates 2022. aasta maist teatanud väidetavatest ahvirõugete juhtudest, samad riigid, kes propageerisid Pfizeri Covid-19 süste.

See kõik võib muidugi olla lihtsalt järjekordne kokkusattumus 2020. aasta algusest toimunud kokkusattumuste ahelas.

Kuid nii ametlikud andmeid kui ka konfidentsiaalsed Pfizeri dokumendid viitavad sellele, et Covid-19 süst võib immuunsüsteemile tekitatava kahjustuse tõttu taasaktiveerida uinunud tuulerõugeviiruse või herpesviiruse.

USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) avaldas juulis alguses seoses aasta alguses tehtud kohtuotsusega järjekordse portsu Pfizeri COVID-19 vaktsiini ohutusandmetest, millest selgub, et 2021. aasta veebruari lõpuks, vaid 2 kuud pärast Pfizeri vaktsiini erakorralise kasutusloa andmist nii USA-s kui ka Ühendkuningriigis, sai Pfizer 8152 teadet herpesinfektsiooni kohta.

Täiendavad tõendid, mille on avaldanud Haiguste Tõrje Keskus (CDC),  näitavad, et herpese ja vöötohatise juhtumid kasvasid USA-s pärast Covid-19 süstimist plahvatuslikult.

See tähendab, et me ei pruugi olla tunnistajaks ülemaailmsele ahvirõugete puhangule, vaid pigem tohutule varjamisele miljonite inimeste eksperimentaalse süstimise tagajärgede eest.

 

7

https://www.telegram.ee/maailm/protestid-jatkuvad-sonnik-prugihunnikud-ja-lokked-hollandi-kiirteedel

Protestid jätkuvad: prügihunnikud, sõnnik ja lõkked Hollandi kiirteedel

Hollandi põllumehed jätkavad protestimist uute meetmetega. 27. juulil blokeerisid nad taas kiirteid, seekord puistates sõnnikut, mulda ja muud prahti maanteelõikudele. Teede serval põlesid ka heinapallid. Transpordiametite teatel blokeerisid varahommikused teesulud täielikult või osaliselt mitmed maanteed Hollandi kesk- ja idaosas.

Blokaadid on suunatud valitsuse plaanitavate keskkonnanõuete vastu, mis ähvardavad tööta ja maata jätta tuhandeid põllumehi.

Põllumajandustootjad väidavad, et neid koheldakse ebaõiglaselt, samas kui teised sektorid nagu lennundus, ehitus ja transport põhjustavad samuti heitkoguseid ja nende suhtes kehtivad leebemad eeskirjad. Samuti väidavad nad, et valitsus ei anna neile kavandatavate reformide raames selget pilti nende tulevikust.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt