Ainult üks riigipea jagab biiti? Orban soovib, et Venemaa-vastased sanktsioonid tühistataks aasta lõpuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. september 2022 kell 14:05Fotol Orban ja Putin 2016. aastal: Wikimedia Commons / Kremlin.ru, CC BY 4.0

Ungari peaminister Viktor Orban nõuab EL-i Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamist hiljemalt aasta lõpuks. Kuigi Orbanil on Kremli juhi Vladimir Putiniga head suhted, on ta seni toetanud EL-i Venemaa-vastaseid sanktsioone, nüüd aga on mees meelt muutnud. “Sanktsioonid põhjustavad majandusprobleeme, energiakriisi ja inflatsiooni,” ütles Orban kolmapäeva õhtul valitsuspartei Fidesz fraktsiooni koosolekul.

 

Pole teada, kas Orban on kursis, et lõpuks mängivad Ida ja Lääs kokku ning Ukrainas toimuv on osa Suure Lähtestamise plaanist, kuid tundub, et endine koroonaterrorist Orban vähemasti julgeb tunnistada, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid mõjuvad negatiivselt ennekõike Euroopale endale.

Inflatsioon tõusis Euroopas augustis 9,1 protsendini – kõrgeimale tasemele pärast euro kasutuselevõttu.

Hinnad tõusevad eurotsoonis kiiremini kui kunagi varem pärast euro kasutuselevõttu. Ühisraha võeti esmakordselt kasutusele 1999. aastal virtuaalse kontorahana ja 2002. aastal sularahana. Üks lubadus oli, et ka uus valuuta on stabiilne. Kolmes Balti riigis oli taas valuutapiirkonna kõrgeim inflatsioon, üle 20 protsendi. Aastane inflatsioonimäär Eestis tõusis 25,2 protsendini, vahendab Business Insider.

 

Toimetas Hando Tõnumaa Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt