Orbani loodud uuest fraktsioonist võib saada Euroopa Parlamendis suuruselt kolmas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2024 kell 8:45Ungari peaminister Viktor Orbani uus parempoolne rühmitus ületas Euroopa Parlamendis künnise, et moodustada fraktsioon nimega “Patrioodid Euroopa eest”. Kui ka Marine Le Peni Rahvuslik Liit “Patriootidega” ühineb, saab “Patriootidest” parlamendis suuruselt kolmas fraktsioon, vahendab ERR.

 

Ungari peaminister Viktor Orban teatas juuni lõpus, et soovib luua koos Austria Vabaduspartei juhi ja endise siseministri Herbert Kickli ning Tšehhi endise peaministri Andrej Babišiga Euroopa Parlamendis uue parteirühma nimega “Patrioodid Euroopa eest”.

Laupäeval ühinesid Orbani loodud europarlamendi uue rühmaga Taani Rahvapartei ja flaami paremäärmuslik Vlaams Belang ning selle tagajärjel sai täidetud tingimus, et fraktsiooni peab kuuluma kokku 23 saadikut seitsmest riigist.

Esmaspäevaks saab Ungari valitsusjuht ka teada, kas temaga liitub ka Prantsusmaa Le Peni parempopulistlik Rahvuslik Liit.

Uue koalitsiooni vastu on huvi tundnud ka Itaalia erakond Liiga, mida juhib Matteo Salvini, kes esialgu pole oma ühinemissoovist teada antud.

Orbani möödunud nädalased omaalgatuslikud rahukõnelused Ukrainas ja Venemaal saavad täna järje visiidiga Hiinasse.

 

Allikad: ERR, lingid artikli sees

 

Toimetas Ksenia KaskKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt