Pfizeri oktoobris avaldatud dokumendid sisaldavad nüüd ka igakuiseid ohutusaruandeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2023 kell 17:24



Foto: Pixabay / x3

Pfizer on lõpuks lisanud igakuised ohutusaruanded oma viimasesse raportisse. Nagu mäletate varasematest värskendustest, esindavad ICAN-i advokaadid ka hagejat, kes võitis ajaloolise kohtuasja USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) vastu, et hankida dokumendid, mida kasutati Pfizeri COVID-19 vaktsiini heakskiitmiseks. Alates 2021. aasta detsembrist on FDA pidanud igal kuul avaldama tuhandeid lehekülgi dokumente.

 

Oktoobris avaldatud 76 811 leheküljest pakuvad huvi järgmised aruanded.

 

Summary Monthly Safety Reports (SMSR)

Pfizer saatis FDA-le iga kuu üksikasjalikud ohutusandmed, kuid see on esimene kord, kui me neid aruandeid näeme. See sisaldab aruandeid detsembrist 2020 kuni septembrini 2021.

2021. aasta septembri SMSR sisaldab andmeid müokardiidi esinemissageduse ja muude tõsiste kõrvalnähtude kohta. Euroopa Ravimiameti nõudmisel sisaldab see ka kumulatiivset hinnangut rabdomüolüüsi kohta (eluohtlik lihaste lagunemine), mis tuvastab 170 juhtumit, kuid järeldab, et põhjuslikku seost vaktsiiniga ei ole.

Sellele järeldusele jõuti, jättes välja 48 juhtumit (sealhulgas 46 juhtumit, mis ilmnesid kas samal vaktsineerimispäeval või rohkem kui 41 päeva pärast manustamist) või seostades haigusega näiteks järgmisi põhjusi: „pingeline treeningrežiim“, „kukkumine”, „kaasnevad ravimid” või, mis kõige huvitavam, „kaasnevad sündmused”, sealhulgas insult, Epsteini-Barri viiruse taasaktiveerimine, COVID-19 infektsioon, süvaveenide tromboos, koronaararterite haigus ja Guillain Barré sündroom – kõik haigused, mida seostatakse COVID-19 vaktsiinidega.

Aruandes täheldati siiski, et kirjanduses on dokumenteeritud vaktsiinist põhjustatud rabdomüolüüs (lihasvaluna avalduv sündroom), mis muu hulgas on põhjustatud ka gripivaktsiinist, DTaP vaktsiinist, vöötohatise vaktsiinist ja Covid-19 vaktsiinist.

 

HERO-Together Post-EUA uuringu C45910008 vahearuanne

See uuring keskendus vaktsineeritud tervishoiutöötajate rühmale ja selle eesmärk oli anda “varajast reaalset ohutusteavet“. See esialgsete ohutusandmete vahearuanne avaldati 2021. aasta juunis, milles öeldakse, et „hospitaliseerimisest teatati 5,9% (6/101) osalejatest, kes informeerisid ühtlasi, et isik ise või tema partner oli vaktsineerimise ajal rase (üldine „huvipakkuv ohutussündmus” esines 12,7% osalejatest.

 

Arengu ohutusaruanne (aprill 2020 – aprill 2021)

See 578-leheküljeline aruanne võtab kokku ohutusandmed ja sisaldab kokkuvõtteid käimasolevatest kliinilistest uuringutest ning 11 tõsisest kõrvalnähust, mida Pfizeri tasustatud kliiniliste uuringute uurijad pidasid seotuks uuringuvaktsiinidega (kuigi pole üllatav, et Pfizer ise ei nõustunud oma tasustatud uurijatega kõigis neist peale ühe).

6. lisas loetleb Pfizer kliiniliste uuringute kõrvalnähtude kumulatiivse kokkuvõtte, kus (jällegi üllatuslikult) kõige sagedasemad teatatud sündmused olid: äge koronaarsündroom, äge müokardiinfarkt, kodade virvendus, südameseiskus, kongestiivne südamepuudulikkus ja müokardiinfarkt.

Need andmed julgustavad kõiki huvilisi uurima andmeid, millele FDA selle vaktsiini litsentsimisel tugines. Kogu dokumentatsiooni saate vaadata siit.

Vahepeal aga tutvuge allolevatel linkidel avaldatuga.

 

Toimetas Revo Jaansoo

 

Allikas: icandecide.org



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt