Põnev intervjuu Tai noormehega: Miks on riigis võimul sõjavägi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. veebruar 2020 kell 13:08“Oma viimasel külaskäigul Taisse sain tuttavaks ühe 18-aastase kohaliku noormehega, kellelt uurisin, et mis õieti tema riigis toimub. Mida tähendab, et võimul on sõjavägi ja kuidas saab loteriiga sõjaväest eemale? Miks on nii, et kuigi Tail pole otseseid välisvaenlasi, siis patriotismi- ja sõjapropaganda on seal maal vähemasti sama suur, kui oli sügaval vene ajal Eestis? Lisaks selgub, et sarnaselt olukorrale Eestis, kus kohalik narkopolitsei on korduvalt vahele jäänud narkokaubandusega, tegeleb ka Tais võimul olev sõjavägi otsese narkootikumide müügi ja “müügilubade” väljastamisega. Mis rolli mängib selles kõiges kuninglik perekond? Ja kas peale selle artikli avaldamist saan ka mina Taisse sisenemiskeelu,” kirjutab Hando Tõnumaa.

 

Räägi palun mis toimub Tais? Mida tähendab, et teil toimus riigipööre ja võimule tuli sõjavägi?

Mõned aastad tagasi (2014) toimus Tais riigipööre ning kuninglikult perekonnalt võeti ära võim, mis läks sõjaväe kätte. Peale seda võeti Tais vastu igasuguseid seaduseid, mis keelab inimestel rääkida poliitikast või kritiseerida valitsust. Varasemalt oli meil seadus, mis keelas kritiseerida kuninglikku perekonda, nüüd muudeti seda seadust ja enam ei tohi kritiseerida ka sõjaväge. Sest Tais on läinud võim sõjaväe kätte.

 

Kas tead inimesi, keda on vangistatud poliitiliste avalduste eest?

Jah, see on igapäevane nähtus siin.

 

Kas Tais on mõned veebilehed tsenseeritud, nagu Hiinas on näiteks Facebook rahvale suletud?

Jah, mitmed rahvusvahelised veebisaidid on Tais blokeeritud ja kohalikud saidid kinni pandud.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt