WTF! Politsei müüb kokaiini aga teistel kanepit müüa ei luba?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2019 kell 10:20Eile toimusid politsei poolt korraldatud läbiotsimised Tallinnas ja Pärnus tegutsevates CBD kanepit müüdavates kauplustes. Kuuldavasti sisenes trobikond mundrimehi üheaegselt kauplustesse, et tuvastada, kas poed müüvad seadusega lubatud CBD-kanepi (lihtsustatult öeldes ravikanep) asemel hoopis THC-kanepit (see kanep, mis paneb trippima ja loominguliselt mõtlema).

 

Ühest küljest on selline kontrollreid justkui mõistetav, aga kui tõsiasi on selles, et mitmed riigid üle maailma (sh ka Eesti auväärne liitlane USA) on kanepi dekriminaliseerinud või lausa legaliseerinud, siis selline politsei käitumine tekitab küsimuse: kas teil midagi targemat pole teha?

Seda enam, et hiljuti juhtus Eestis juba teist korda (!) nii, et politsei narkoosakonna juht jäi vahele narkootikumidega kauplemisega. See intsident vaikiti maha koostöös kapo ja prokuratuuriga. Ettekäändeks toodi sisuliselt, et “me ei taha Eesti mainet kahjustada“, seega mitte ükski peavoolumeedia väljaanne seda juhtunut selle nurga alt ka ei kajastanud. Tänase seisuga on Telegram ainus väljaanne, mis seda teinud on.

Saatsime paar kuud tagasi ka kapole kirja palvega kommenteerida kaitsepolitsei osalust politseijuhi narkokaubanduses osalemise mahavaikimisel, millele KAPO vanemspetsialist Kristina Romet vastas nii (4. juuni 2019):

“Käsitleme Teie kirja selgitustaotlusena ning vastame sellele esimesel võimalusel, aga mitte hiljem kui 30 päeva jooksul nagu näeb ette märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise ning kollektiivse pöördumise esitamise seadus.“

Sellest KAPO vanemspetsialisti Kristina Rometi teatest on peagi möödas 90 päeva, kuid mingit kommentaari nad siiani andnud pole.

Seega armsad lugejad, olukord on selline: Eesti narkopolitsei on tegelenud kokaiinikaubandusega, on väga tõenäoline, et Eesti kaitsepolitsei on sellega seotud, aga tavakodanikud ei tohi müüa ega kasvatada kanepit.

Kui politsei müüb uimastavaid narkootikume ja terroriseerib mitte-uimastava CBD-kanepi müüjaid, siis kust me teame, et politsei ise ei müü THC-kanepit ja kardab nüüd konkurentsi?

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt