Prantsuse, Briti ja USA väed okupeerisid Jeemeni pealinna?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 9:47Möödunud nädalal, kui ÜRO Julgeolekunõukogu pidas Jeemeni pealinnas Sana’as kinnist kohtumist Jeemeni ja Lähis-Ida koostöö nõukogu GCC (Gulf Cooperation Council) ametnikega, ärkasid pealinna elanikud võõrvägede okupatsiooni all.

 

Oma riigiametnike turvalisuse kindlustamiseks ning selleks, et ära hoida kõrvaliste gruppide või eraisikute katseid kursilt kõrvale kallutada Jeemeni võimuvahetuse kiirendamist, haarasid USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia kontrolli nii õhuruumis kui maa peal.

 

Elanikud on teatanud Prantsuse sõjalennukite patrullimisest, mis jätab mulje ülepingutatud jõudemonstratsioonist. Jeemeni erukindral Ali Mohsen Khawlani rõhutas, et Jeemen oleks pidanud olema vastutav kõigi turvaküsimuste eest. “Meie relvajõud on täiesti võimekad ja hästi treenitud. Mis sõnumi saadab võõrvägede tung meie pealinna. Kas me liigume sõjaväelise okupatsiooni suunas? Kas võõrjõud tulid siia teatamaks, et nemad jagavad Jeemeni mõjutsoonid?”

 

Lisaks õhujõududele patrullivad pealinnas Briti maavägede üksused, 250 USA merejalaväelast ning CTU (terrorismivastase üksuse) esindajad.

Eelmisel nädalal andis Jeemeni president Abdo Rabbo Mansour Hadi välja keelu kõigil pealinna elanikel kanda relva, sealhulgas ka korravalvuritel ja relvaloa omanikel, kuna seda taotlesid ÜRO Julgeolekunõukogu liikmed, kes visiiti ette valmistama tulid.

 

Allikas:  Yemen Post, StatRisks

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt