Suurbritannia kaotas AAA reitingu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2013 kell 17:27 

Reitinguagentuur Moody’s võttis eile Suurbritannialt tippreitingu, tuues põhjuseks aeglase majanduskasvu ja kasinuse, mis pärsivad riigirahandust kuni käesoleva kümnendi teise pooleni, vahendab Financial Times´i E24.

 

Moody’s langetas Suurbritannia tänavuse majanduskasvu prognoosi 1,4 protsendi pealt 1 protsendi tasemele. Tegemist on esimese suure krediidireitingu agentuuriga, mis Briti reitingut langetas.

Briti rahandusminister George Osborne ütles, et reitingulangetus on “kainestav meeldetuletus” riigi võlaprobleemidest. “Me ei nõrke selle otsuse peale, pigem virgutab see meid veelgi tarmukamalt tegutsema majanduse taastumise nimel,” ütles Orborne.

 

Uudis kukutas naelsterlingi dollari suhtes kahe aasta rekordmadalusse ehk 1,5163 dollari peale. Moody’s süüdistas Suurbritannia probleemides ka euroala majanduse nõrkust. Agentuur usub, et Suurbritannia riigivõlg tipneb 2016. aastal veidi enam kui 96 protsendi juures SKTst.

Analüütikud usuvad, et Moody’se otsus nõrgestab naela veelgi, kui börsid esmaspäeval taas avatakse.

 

Copyright The Financial Times Limited 2013

Allikas: E24

 

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt