Ka Saksamaa läheb prantslastele Malisse appi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2013 kell 21:45 

 

Saksamaa valitsus otsustas saata kuni 330 sõjaväelast Malisse sealseid vägesid välja õpetama ning pakkuma Prantsuse ja Lääne-Aafrika vägedele logistilist toetust.

 

Valitsuse pressiesindaja Steffen Seibert ütles, et Saksamaa sõjalisel missioonil, mis vajab veel parlamendi alamkoja heakskiitu, ei lubata lahingutegevusse astuda, vahendas Reuters.

Praeguste kavade kohaselt ühineb kuni 180 Saksa sõjaväelast Malis Euroopa Liidu sõjalise väljaõppemissiooniga ning 150 sõdurit osaleb Prantsuse ja Aafrika riikide vägedele logistilise abi andmises.

Prantsuse väed tungisid jaanuaris Malisse, et riigi põhjaosas võimutsenud islamistid minema kihutada. Praeguseks hetkeks on väidetavalt vabastatud kõik suuremad islamistide tugipunktid.

 

Osa Prantsuse ja liitlaste vägesid on keskendunud Malis ja naaberriikides asuvate kulla- ja uraanikaevanduste valvamisele.

Valdav osa alternatiivuudiste edastajaid on seisukohal, et Mali “rahuvalvemissioon” ei ole midagi muud kui Loode-Aafrika loodusvarade üle kontrolli saamise operatsioon.

 

Allikad: ERR, Deutsche Welle, Huffington Post, Islamist.com, Press TV

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt