Suurbritannia kohalike omavalitsuste pidu katku ajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2013 kell 16:21londonNew01

Maksukoorma suurenemine on vähendanud Suurbritannia keskklassi sissetulekuid umbes 320 euro võrra aastas. Paljudel pole ka sääste, nii et elatustaseme langus on tuntav ja veel paar aastat tagasi lahedalt elanud keskklass on vaesumas.

 

Suurbritannia säästumeetmed on tavalistele inimestele tuntavad igas eluvaldkonnas. Räägitud on raamatukogude sulgemisest ja teistest avalike teenuste piiramisest või lõpetamistest.

Kuna kärpimisest ja säästmisest on Suurbritannias nii palju juttu olnud, ei imesta keegi eriti, et ka kohalikud omavalitsused on makse tõstnud ja leiutanud hulga erinevaid viise, kuidas oma sissetulekuid suurendada. Mille peale aga eriti ei mõelda, on see, et kohalikele omavalitsustele laekunud raha läheb tihti üsna otse töötajate taskusse. Näiteks teenivad mitmete rikaste omavalitsuste juhid rohkem kui riigi peaminister.

Omavalitsuste kulutused on hoolimata majanduslangusest ikka veel hoogsalt tõusuteel. Kohalike nõukogude rahaahnus aga aina kasvab ning üle riigi on hüppeliselt suurenenud näiteks trahvisummad ja parkimistasud. Pidevalt nuputatakse välja uusi viise, kuidas elanikelt ja äridelt veelgi rohkem raha kätte saada.

Suurbritannias pole hetkel kedagi, kes saaks omavalitsuste hoogu peatada, sest see tähendaks väga suuri ümberkorraldusi kogu riigi valitsemises. Seepärast on tegu teemaga, millest poliitilisel maastikul eelistatakse vaikida.

 

Allikad: Daily Mail, Russia Today 

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt