Prints Harry arvates on afgaanide tulistamine nagu arvutimäng

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 10:39Julge käitumise ja omapäraste väljaütlemistega kuulsust kogunud prints Harry on taas pannud paljusid kulmu kergitama. Nimelt võrdles Briti kuninganna Elizabeth II lapselaps afgaanide mahakõmmutamist arvutimänguga.

 

Prints Harry seekordne missioon Afganistanis kestis 20 nädalat, mille käigus ta enda sõnul tappis ka Talibani mässulisi. “Paljud inimesed tegid seda – igaüks teatud hulga,” sõnas Harry ja lisas, et kui omadele hakati liiga tegema, kõrvaldati vastased mängust.

21. jaanuaril eetris olnud BBC saates, mis kajastas printsi tegemisi Afganistanis, tutvustas Harry oma tööd kopteripiloodina ja mainis, et puldist tulistamine on tema jaoks lõbu: “…sest ma olen üks nendest inimestest, kes armastab PlayStationiga ja Xboxiga mängimist. Nii et ma arvan, et minu pöialdest on päris palju kasu.”

See läbimõtlemata kommentaar afgaanide aadressil võib valmistada peavalu president Hamid Karzaile, kes on olnud koostööaldis NATO-ga ning avaldanud soovi, et USA sõdurid võiksid jääda kohalikele väljaõpet teostama ka pärast missiooni lõppu aastal 2014.

Afganistani parlamendiliige Sharifullah Kamawali arvates tagab printsi öeldu Talibanile lihtsa propagandavõidu. “Kui varem arvasid rahvast pooled, et võõrväed võiksid jääda kauemaks, siis selliste väljaütlemiste peale tahavad aina rohkemad, et nad läheksid koju.”

Talibani eestkõneleja Zabihullah Mujahid printsi väljaöeldust just palju ei pea. “Sõja võrdlemine arvutimänguga ei tee au kellelegi, eriti mitte printsile, kes peaks olema meist kõigist väärikam,” kommenteeris ta The Telegraphile.

Samas saab tänu sellele kommentaarile “mäng” jätkuda. Reutersi vahendatud intervjuus sõnas Mujahid, et mässulised võtavad prints Harry tema järgmise Afganistani missiooni ajal sihikule.

Loe lisaks siit, siit ja siit.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt