NATO kaalub Afganistani 8000 – 12 000 sõduri jätmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2013 kell 17:14 

Pentagoni pressiesindaja George Little ütles, et NATO kaalub 8000 – 12 000 sõduri riiki jätmist, nendes hulgas on ka ameeriklased, aga lõplikku otsust ei ole veel langetatud. Saksa kaitseministrilt Thomas de Maizière’ilt pärinevad teated 8000 – 12 000 Ühendriikide sõduri kohalejäämisest ei vasta tõele, rõhutas ta.

 

President Barack Obama alles kaalub kõiki võimalusi ega ole veel teinud otsust 2014. aasta järgse kontingendi suuruse kohta, ütles Little, arutelu jätkub ka NATO riikide ja Afganistaniga. Kaitseminister Leon Panetta keeldus varem jätkumissiooni täpset suurust ütlemast ja rõhutas, et NATO kaalub erinevaid variante ja püüab olla võimalikult paindlik.

Alliansi peasekretär Anders Fogh Rasmussen ütles pärast 2014. aastat Afganistani jäävaid NATO vägesid puudutavale küsimusele vastates, et vastavasisulist otsust ei ole veel tehtud.

 

21. veebruaril arutleti Brüsselis toimunud kohtumisel ka selle üle, et NATO võiks rahastada Afganistaani enda julgeolekujõude kuni 2018. aastani, sest odavam on kinni maksta kohalikke, kui palgata sõdureid teistest riikidest. Seni on NATO rahastanud 230 000 pealist Afganistaani rahuvalvajate väge, kuid kaalutakse kohalike sõdurite arvu tõstmist 325 000 peale.

Sellise väe ülalpidamine maksaks aastas 6,5 miljardit dollarit, Rasmusseni sõnul peaks nende kulude katmine olema rahvusvaheline kohustus.

 

Allikad: Postimees, Huffington Post

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt