Rumeenias ajas eriüksus kildagaasi ammutamise vastased jõuga laiali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. detsember 2013 kell 13:0331Eile kogunes umbes 250 inimest Rumeenias Pungesti külas taas meeleavaldusele, protesteerimaks kildagaasi kaevandamise vastu. Esialgu rahumeelselt kulgenud protesti ajal skandeerisid meeleavaldajad, et kaevandaja Chevron läheks koju. Pärast seda aga, kui kohapeale saabus eriüksus, muutus olukord rahvahulga ja politsei vahel pingeliseks ning puhkes vägivaldne kokkupõrge, milles politsei peksis meeleavaldajaid.

 

“Vigastatuid oli näha nii rahva kui ka politseinike hulgas. Nad viidi kiirabiga minema,” kirjeldas RT ajakirjanik  Lucy Kafanov. Kohapeal vahistati ka mitu protestijat. Ka meelt avaldanud külaelanikud kurdavad, et politsei kasutas nende vastu liigset vägivalda, vahendas The Guardian.

Arvatavalt suure gaasimaardla kohal asuvas Pungesti külas on rahulikud meeleavaldused kestnud juba ligi kaks kuud. Nädala alguses aga saabusid kohale politsei erijõud ning toimunud aktsioon meenutas pealtnägijate sõnul ennekõike sõjalist operatsiooni, mille käigus võeti kogu küla kontrolli alla: ligipääsuteed blokeeriti politseibussidega ja kellelgi ei lubatud 24 tunni jooksul külla siseneda ega sealt väljuda.

Rumeenia kohalikud ajalehed kirjutavad, et juba selle operatsiooni käigus sai politseinike käest peksa 30-40 inimest. Rumeenia peaminister Victor Ponta aga ütles, et eriüksuslaste tegevus jäi seaduse piiresse ja ühtlasi soovis ta neile eduka operatsiooni puhul palju õnne.

USA energiahiid Chevron teatas, et peatab ajutiselt kildagaasi otsingud kõnealuses piirkonnas.

Rahva pahameele põhjustab see, et kildagaasi ammutamise meetod, mida Chevron kavatseb kasutada, võib põhjustada õhu- ja veereostust.

 Allikad: RT, The Guardian, Delfi

Foto: davidicke.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt