EKRE noored korraldavad Ukraina suursaatkonna ees meeleavalduse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. detsember 2013 kell 15:43Ukraina-EestiEesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noored kogunevad teisipäeva õhtul kell 17.30 Tallinnas Ukraina suursaatkonna ette, et toetada Ukraina sõltumatust nii Moskvast kui ka Brüsselist. Paarikümne EKRE noorega liituvad ka Eesti Ukrainlaste Kongressi esindajad.

 

“Tahame rõhutada, et enamike Kiievi meeleavaldajate sooviks ei ole oma riigi allutamine Euroopa Ühendriikidele projektile, vaid tõelise iseseisvuse saavutamine. Seda seisukohta esindab ka Ukraina ülemraadas suuruselt neljas partei Svoboda, kellega Konservatiivsetel Noortel on Leedu rahvuslaste kaudu sidemed,” kirjutavad noored oma pressiteates.

Meeleavaldus toimub koos Läti ja Leedu rahvuslike noorteorganisatsioonidega, kes samal ajal kogunevad Riia ja Vilniuse Ukraina saatkondade ees, teatas EKRE BNS-ile.

Protestijad on Kiievis meelt avaldanud alates ajast, mil valitsus teatas, et loobub assotsiatsioonileppe sõlmimisest Euroopa Liiduga. Pühapäevastel protestimarssidel osales rohkem kui 100 000 inimest. Mitmel pool pealinnas puhkesid meeleavaldajate ja julgeolekujõudude vahel kähmlused ning protestijad hõivasid Kiievi linnapea residentsi. Esmaspäeval asusid protestijad piirama peamist valitsushoonet ja jätkasid piketeerimist Kiievi kesksel Iseseisvuse väljakul. Protestilaine on suurim pärast 2004 . aasta oranži revolutsiooni, kui valimispettusega presidendiks valitud Janukovõtš jäi meeleavalduste survel ametist ilma.

Kiievi meeleavaldusi saad jälgida väljaandest Kyiv Post, mis teeb olukorrast otsereportaaži.

 

Allikas: EKRE, BNS

Foto: icc-estonia.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt