Saksamaa legaliseerib 1. aprillist kanepi? Hääletus toimub veebruari keskel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2024 kell 13:01Pärast valitsusparteide vahelist pikka vaidlust viimaste üksikasjade ja tervisenõuete üle, kavatseb Saksamaa 1. aprillist alates legaliseerida kanepi. “Seadus jõustub 1. aprillist,” sõnasid parlamendifraktsioonide esindajad pärast viimast kõnelustevooru, vahendab 420Eesti.ee

 

“Need määrused on tõeliseks verstapostiks kaasaegses uimastipoliitikas, mis tugevdavad ennetustööd ning parandavad tervise, laste ning noorte inimeste kaitset,” lisasid nad.

Tulevikus tohivad täiskasvanud Saksamaal kanepit kodus kasvatada ning väikestes kogustes omada.

Seaduse eesmärk on vähendada musta turu ning uimastitega seotud kuritegevuse osakaalu, piirata mürgiste ainete turul müümist ning vähendada üleüldiselt tarbijate arvu, kommenteeris terviseminister.

Ametlikult peaks seadus Bundestagis vastu võetama 19. veebruariga algaval nädalal. Seejärel suunatakse see 22. märtsil edasi Bundesratile.

Legaliseerimine lepiti kokku juba möödunud aasta novembris, kuid koalitsioonis toimusid seejärel pikad arutelud noorte kaitsmise üle. Kusjuures üks seadusandliku koja liige väljendas kartust, et “inimesed hakkavad reaalselt iga nurga peal kimuma.”

 

Allikas ja lisalugemist: 420eesti.ee, msn.com

 

Edastas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt