Soome parlamendisaadik uurib koroonavaktsiinide ja liigsurmade seost

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2024 kell 18:44Foto: X + Pixabay

Soome parlamendiliige Pia Sillanpää uurib seost Covidi ”vaktsiinide” ja liigsuremuse vahel, esitades valitsusele selle kohta kirjaliku küsimuse. Sillanpää esitas 29. jaanuaril kirjaliku päringu koroonavaktsiini saanud ja mitte saanud inimeste liigsurmade statistika erinevuste kohta, uurides muu hulgas ministeeriumi seisukoha kohta, kas vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste vahel on täheldatud erinevusi liigsuremuses.

 

Allpool avaldame Sillanpää kirjaliku küsimuse tõlke tervikuna.

Soomes täheldati 2022. aastal statistika järgi selget liigsuremust, millest teatasid Soome Tilastokeskus (Statistikaamet) ja EL statistikaamet Eurostat. Toona suri rohkem soomlasi kui kunagi varem kogu 1945. aastast kasutusel olnud mõõdetava ajaloo jooksul. Surmade arv hakkas tõusma juba 2021. aastal, kuid suurim kasv surmade statistikas toimus 2022. aasta alguses.

Samal ajal toimus nii Soomes kui ka maailmas koroonapandeemia ja leidis aset inimeste vaktsineerimine koroonavaktsiinidega. Kui võrrelda liigsuremuse ja koroonasurmade näitu, siis need ei ühti, st surmapõhjuse lõikes on surmi olnud rohkem kui koroonahaigusest põhjustatud surmasid.

Erinevad osapooled on palunud välja selgitada suremuse kasvu põhjuseid, näiteks Väestöliitton (Rahvastikuliidu) 2022. aasta sügiskoosolek ja Soome Kansanterveyslaidoksen ehk Rahvatervise Instituudi emeriitprofessor Matti Jantunen.

Lisaks sellele oli Eurostati värskeima statistika järgi 2023. aasta novembris surmade arv Soomes erakordselt kõrge, olles 40 protsenti suurem, kui aastate 2016–2019 arvude põhjal eeldanuks.

Lähtudes eeltoodust ja viidates riigikogu kodukorra §-le 27, esitan vastavale ministrile järgmise küsimuse:

“Mis on ministeeriumi hinnangul koroonaaegse liigsuremuse põhjuseks ning kas vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste vahel on liigsuremuses erinevusi?“

**

Kuidas on Eesti Covidi “vaktsiiniprogrammi“ ja suurenenud suremusega erinevatest kardiovaskulaarsetest sündmustest?

Millised teadmised on riigikogu liikmetel, kui palju aegunud doose on riigil alles ja kui palju raha on raisatud? Kas sajad tuhanded, miljonid doosid?

Kui palju teavad riigikogu liikmed erinevate meetmete rakendamisest, mis suurendas tegelikkuses haigestumust tunduvalt?

Eestis on surnud ca 10 000 inimest, mida võib seostada sellega, et 2020. aastast võimul olnud valitsused ei ole suutnud valitseda ning on varunud vaid tarbetut meditsiinivarustust ja propageerinud inimeste vaktsineerimist.

Miks “kaitsepoogiti“ inimesi erinevate katsetoodetega ilma neid testimata, miks suruti inimestele peale igasuguseid meditsiiniseadmeid, miks tehti üleriigilisi analüüse, kes neid ostis, miks ostis, milliseid koguseid osteti, kui palju raha see maksis?

Demokraatia seisneb teiste arvamuste austamises. Austage eriarvamust, isegi kui te sellega ei nõustu.

Demokraatliku valitsuse peaminister määrab sellises olukorras täievolilise esindaja, et hankida teavet erinevatelt institutsioonidelt, eriti tervishoiuametilt, ravimiametilt, statistikaametilt, et uurida, mis tegelikult juhtus.

Koalitsioon peaks olema piisavalt infoga varustatud, et ta on valmis ka rühma kokku panema.

Me teame täna üht: ca 10 000 inimest on viimasel kahel aastal surnud ning ilmselt on selle pealt teenitud tohutult raha erinevate meditsiiniseadmete ja “vaktsiinide“ tarbetust hankimistest.

 

Koostas Revo Jaansoo

 

Allikas: eduskunta.fiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt