Šoti valitsusjuht avalikustas iseseisvuskava

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. november 2013 kell 13:16Šoti valitsusjuht Alex Salmond avalikustas teisipäeval oma valitsuse argumendid Suurbritanniast iseseisvumise toetuseks, iseseisvusreferendum toimub Šotimaal 2014. aasta septembris, vahendab BNS.

 

“Šotimaa tulevik on nüüd Šotimaa kätes,” ütles Salmond 670-leheküljelist “valget paberit” tutvustades, lisades, et see ei ole oluline ainult Šotimaale vaid igale iseseisvust taotlevale riigile.

Briti valitsus teeb aktiivselt tööd “ei” häälte võiduks Šotimaa iseseisvusreferendumil, mis korraldatakse järgmise aasta 18. septembril. Arvamusuuringute tulemused näitavad, et umbes kolmandik Šotimaa valijatest pooldab praegu lahkulöömist ülejäänud Ühendkuningriigist.

Inglismaa ja Šotimaa ühendati poliitiliselt 1707. aastal. Šotimaa naudib juba praegu märkimisväärset autonoomiat.

Aasta alguses laiendas Suurbritannia valitsus kampaaniat Šotimaa Ühendkuningriigist lahkulöömise vastu, teatades, et šotlased toovad iseseisvumisel ohvriks liikmestaatuse rahvusvahelistes organisatsioonides.

 

Allikad: BNS, BBC, Guardian

Foto: thetypewriter.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt