Uudiseid Soomest: algatati rahvaliikumine “Jah. Iseseisvus“

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2013 kell 9:02Algatati rahvaliikumine “Jah. Iseseisvus“  

Soome alternatiivmeedia lipulaeva Verkkomedia peatoimetaja Janus Putkonen on alustanud initsiatiivi ”Jah. Iseseisvus”. Selle eesmärgiks on luua rahvaliikumine, mis ajaks Soome taasiseseisvumise asja olles eelkõige väljas Soome eest ning pöörates tähelepanu nii riigisisestele kui -välistele ohtudele suveräänsusele, olles globaliseerumise vastu.

”Me peame ütlema kindlalt ”ei” Euroopa Liidule, ”ei” NATO-le ja ”ei” eurole,” ütles Putkonen ja lisas, et iseseisvumine ei tähendaks eristumist või teistele vastandumist, vaid just kindlustunnet, sest iseseisev Soome ainult võidaks oma Lääne- ja Ida-Euroopa vahelisest asukohast.

Idee ”Jah. Iseseisvus” toetajad kogunesid esimest korda 24. novembril.

 

Allikas: Verkkomedia

 

Pankrotistumine kogub Soomes hoogu

Soomes on kümne kuuga kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes pankrottide arv 5,3%. Kokku 2681 pankrotti tähendas ühtlasi 13 721 töötu lisandumist.

Allikas: Yrittäjät

 

Euroliit viib Soome töötuskompensatsioonide pärast kohtusse

Euroopa Komisjon viib Soome eurokohtu ette, kuna Soome ei maksa koheselt töötuskompensatsiooni teistest euroliikmesmaadest Soome saabunud töötutele ja komisjoni vaatenurgast rikutakse sellega tööjõu vaba liikumise tingimusi. Nimelt Soome ei võta arvesse teistes euroliiduriikides makstud töötuskompensatsioone, kui vastav isik taotleb Soomes töötuskompensatsiooni olles töötanud Soomes alla nelja nädala.

Allikas: Talouselämä

 

Talv hakkab saabuma Lõuna-Soome pärast jõule

Kliimaarengud näitavad, et Lõuna-Soomes hakkab talve saabumine aina suurema tõenäosusega jääma jõulujärgsesse aega. Samas lisanduvad sademed, mis tähendab, et enne talve saabumist sajab nn lumeressurss maha vihmana. Üksikuid varase lume ja külmaga talvi ei saa välistada, kuid need hakkavad aina rohkem olema reeglit kinnitavad erandid kui tavanorm.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soome meistrivõistlused name droppingus

Soomes peetakse tänavu teist korda meistrivõistlused name droppingus ehk kuulsuste tundmisega ärplemises. Igal osavõtjal on minut aega veenda kohtunikke, et just tema tunneb kõige rohkem kuulsaid inimesi, mispeale kohtunikud panevad iga etteaste eest punkte ja annavad tagasisidet sooritusele.

Ja otsekui abivahendina avaldas City.fi äsja pika kes-on-kes nimekirja Helsingi kohta.

Allikad: Facebook, City, City 2

 

 

Foto: verkkomedia.org

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt