Ameeriklased ei tea, miks tähistatakse 4. juulil iseseisvuspäeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2013 kell 14:19 

Täna, 4. juulil tähistatakse Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva. Sel kuupäeval aastal 1776 võeti vastu iseseisvusdeklaratsioon, millega kuulutati end iseseisvaks Suurbritannia kuningriigist.  Kuid suurel osal tänapäeva ameeriklastest pole aimugi, miks iseseisvuspäeva tähistatakse.

 

Allolevas videos uurib meediaanalüütik ja poliitiline aktivist Mark Dice tänavaküsitluse raames inimestelt, kellest USA omal ajal iseseisvus. Esimene neiu satub kimbatusse ja jõuab lõpuks järeldusele, et löödi lahku Hiinast.

Järgmistelt inimestelt küsib Dice juba, mis aasta see oli, kui USA Hiinast iseseisvus ja Jesse Ventura (endine kuberner ja praegune vandenõude uurija ja poliitiline aktivist – toim.) iseseisvusdeklaratsiooni allkirjastas. Paari naispool hakkas küsimuses kahtlema, kuid mees lihtsalt raputas pead ja ütles, et tema küll aastaarvu ei mäleta.

Ka vanemalt naiselt küsis Dice, kas tema mäletab, mis aastal Hiinast iseseisvuti. Daam arvas, et ilmselt oli see 1800-midagi, kuid täpset aastaarvu nimetada ei osanud.

Edasi uuris aktivist ühelt naiselt, mis aasta see oli, kui riigi esiisad 1776. aastal iseseisvusdeklaratsiooni allkirjastasid, et Suurbritannia kuningriigist lahku lüüa. Vastuseks arvati, et äkki 1978.

 

Veel toredaid küsimusi ja vastuseid:

Mis aastal allkirjastasid Jesse Ventura, Jack Lemmon (näitleja – toim.) ja teised meie riigi esiisad iseseisvusdeklaratsiooni?

1842

Mis päev see oli?

2. november.

 

Kas sul on plaane selle aasta 4. juuliks, kui me tähistame iseseisvumist Mehhikost?

Jah, Ameerika stiilis – pidutsen!

 

Tere, teie olete mehhiklased. Kas te tähistate 4. juulil Ühendriikide iseseisvumist Mehhikost, hoolimata kõigist meie erimeelsustest?

Jah, me pidutseme alati, kui on põhjust juua.

 

Lõpetuseks uuris Dice hoopis ühelt Saksa turistilt, et mis riigist siis Ühendriigid end ikkagi vabaks kuulutasid ja sai vastuseks Inglismaa. “Turistid teavad meist rohkem kui meie ise,” ütles Dice selle peale.

 

Võime ju naerda, aga kas meie teame, miks kõiki erinevaid tähtpäevi ja riigipühi tähistatakse ning milline on nende ajalugu?

 

Vaata videot siit:

https://www.youtube.com/watch?v=SRkFDcX_72c&feature=youtu.be

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt