Tuhanded Rumeenia õpetajad nõuavad tänavatel palka juurde

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2013 kell 16:30Tuhanded õpetajad tulid täna Rumeenia pealinna Bukaresti tänavatele, et nõuda kõrgemat palka ja paremaid töötingimusi ning lõppu poliitilisele sekkumisele haridusellu, vahendas BNS.

 

Valitsuselt hariduskulutuste suurendamist nõudvad õpetajad kandsid loosungeid “Solidaarsus!” ja “Hariduseta sureb iga rahvas!”. Ametiühingud nõuavad, et koolidirektorid ja õppealajuhatajad määrataks ametisse teenete, mitte poliitiliste kriteeriumide põhjal. Õpetajad soovivad valitsuselt hariduskulude suurendamist 6 protsendile riigi SKP-st (praegu on see  2,5 protsenti, samas kui Euroopa Liidu keskmine on 5 protsenti ja Eestis u 7%).

Algaja õpetaja saab Rumeenias palka 700 leud (217 dollarit / 153 eurot) kuus, mis jääb riigi keskmisest tublisti alla. Paljud õpetajad annavad täiendava sissetuleku saamiseks eratunde. 64-aastane Doru Vladoiu, kes on kõrgkoolis töötav 25-aastase staažiga kunstiõpetaja, ütles, et ta teenib praegu 1000 leud (304 dollarit / 225 eurot) kuus. 2013. aasta augustis oli õpetaja keskmine palk Eestis 868 eurot.

Laupäeval tulid samalaadsete nõuetega Bukaresti tänavatele arstid ja teised tervishoiutöötajad.

 

Allikas: BNS, ABC News, Postimees

Foto: mash.ie

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt