USA näitab näpuga Ukrainale? Nende “uute luureandmete” põhjal ründasid torujuhet “ukrainameelsed” jõud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2023 kell 18:45Foto: Wikimedia Commons / Pjotr Mahhonin

Üleeile ilmus The New York Timesis huvitav artikkel, mis viitas “uutele luureandmetele”, mis olevat “esimene oluline teadaolev juhtlõng” selle kohta, kes vastutab rünnaku eest Venemaalt Euroopasse maagaasi vedanud Nord Streami torujuhtmele. Need uued, USA ametnike poolt läbivaadatud andmed viitavat sellele, et rünnaku Nord Streami torujuhtmetele korraldasid eelmisel aastal ukrainameelsed jõud. USA hoiab oma infoallikat ja üksikasju salajasena, aga ütleb targu, et neil ei ole tõendeid selle kohta, et Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi või tema kõrgemad leitnandid oleksid operatsiooniga seotud või et tegutseti Ukraina valitsusametnike korraldusel. Aga tehakse ilmselgelt kõik selleks, et Bideni veider kelkimine torujuhtme teemal pisut ununeks. 

 

Rünnak maagaasijuhtmetele on õhutanud avalikkuse spekulatsioone selle üle, kes oli süüdi – Moskvast Kiievini ja Londonist Washingtonini. Mõned ametnikud on pidanud Ukrainat ja tema liitlasi kõige loogilisemaks süüdlaseks torujuhtmete ründamiseks, sest just nemad on seisnud juba aastaid projekti vastu, sest see võimaldaks Venemaal gaasi Euroopasse kergemini müüa.

Ukraina valitsuse ja sõjaväeluure ametnikud väidavad, et neil polnud rünnakus mingit rolli ja nad ei tea, kes selle korraldas.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt