Uudiseid Rootsist: politsei tahab droone

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2014 kell 9:18nEUROnIgal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Rootsi politsei tahab droone

Rootsis on politsei otsustanud hankida oma töö hõlbustamiseks droonid. Kuigi Rootsis on transpordiametkond juba andnud välja 90 drooniluba, on hetkel vastava soovi elluviimine veel mitme küsitavuse taga.

Esmalt kaasnevad mured politseidroonide kasutamisega privaatsuse vaatenurgast ja teisalt tuleb üle vaadata kogu juurdlusprotseduure käsitlev seadusandlus.

Allikas: The Local

 

Seksuaalvägivalla vastu võitlemine on saamas poliitilist tugeRootsis on vallandunud aktiivne mõttevahetus ja ka avalik protestimine seoses nn vägistamisseadusega, kuna avalikkus on hakanud nõudma vägistamise määratluse muutmist seadusandluses lisades sinna vastastikkuse nõusoleku klausli.

Nimelt küttis rahva tunded üles rida juhtumeid, kus vägistamissüüdistus võeti maha viidates asjaolule, et väidetav vägistaja olevat vägistatu suhtes seksuaalvägivalda kasutanud tahtmatult ehk ei olevat mõistnud teise osapoole soovimatust ühteks. Kohe hakati viitama ka statistikale, et Rootsis on vägistamissüüdistuste karistusotsusteni viimise sagedus erakordselt madal – aastas on keskmiselt 6000 juhtumit ja ainult mõnisada nendest jõuab süüdimõistva otsuseni.

Seni on poliitjõududest ennast sellise initsiatiivi toetajateks nimetanud rohelised ja vasakpoolsed, kuid peale viimast suurt meeleavaldust antud teemal Stockholmis teatasid valmisolekust teema üle arutamiseks ka sotsiaaldemokraadid.

Allikas: The Local

 

Iga teine​​ Rootsi elanik tahaks tagasi kohustuslikku ajateenistust

48 protsenti rootslastest tahaks tagasi kohustuslikku ajateenistust ja kui 40 protsenti on selle vastu, siis ülejäänud 12 protsenti ei oska seisukohta võtta. Toetus ajateenistusele on vähenenud, sest 2009. aasta sarnane küsitlus, kui kohustuslik ajateenistus lõpetati, andis siis ajateenistusetoetajate osakaaluks 63%. Ajateenistuse toetajad on valdavalt meessoost ja vanemaealised.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: nosint.blogspot.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt