USA väikelinna on vallutanud miljonid linnud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2013 kell 15:18 

USA-s Kentucky osariigis asuva Hopkinsville’i väikelinna elanikke hirmutavad sinna ootamatult talvituma saabunud musträstaste hordid. Miljonite lindude lärmakas invasioon toob meelde kaadrid Alfred Hitchcocki kuulsast õudusfilmist “Linnud”.

 

Linnud ajavad hirmu peale lemmikloomadele, reostavad maapinda, majakatuseid ja autosid ning levitavad nakkushaiguste ohtu, vahendab Reuters.

“Ma olen näinud, kuidas nad tulevad,” ütles ajaloolane William Turner, “kui päike on teatud asendis, siis võivad nad katta pilvena kogu päikese. “Minu hinnangul on neid siin miljoneid,” lisas ta.

 

Ornitoloogiahuviline keskkonnaametnik David Chiles ütles, et lindude elu mõjutavad suurel määral ilm ja kliima üldisemalt, pakkudes välja, et teradest ja putukatest toituvad rästad on tulnud aladelt, kus maa on läbikülmunud ja linnud ei saa toitu kätte.

Linn püüab spetsiaalse tulevärgiga linde peletada, ent see kära häirib peale lindude ka elanikke.

Asjatundjate hinnangul ei saa linnud Hopkinsville’i ümbrusse enam kauaks jääda ning tõenäoliselt lendavad nad kolme või nelja nädala pärast edasi põhja poole.

 

Allikad: Reuters, ERR

 

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt