Luuretegevus loomariigis annab olulist infot ellujäämiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuli 2013 kell 13:44Loomad ja linnud, kes on arendanud välja oskuse naabrite järele luurata, on saanud suure eelise toiduhankimisel või leviala laiendamisel, vahendas ERR Lääne-Austraalia ülikooli teadlaste uuringut, mille kokkuvõte avaldati veebilehel Physorg.com.

 

Uuringu läbi viinud Amanda Ridely sõnul on loomade ja lindude häälitsemine kui infovahetuse võimalus andnud viimase kümnendi jooksul teadlastele palju uurimisainet. Seni on aga vähe tähelepanu pööratud sellele, milliseid eeliseid annab nende häälitsuste kõrvaline pealtkuulamine neile, kellele sõnum otseselt mõeldud polnud.

Ridely sõnul annab selline oskus liigile suuri eeliseid: nii näiteks ei pea ise nii valvas olema, kui oskad tõlgendada teiste hädakisa ja paljud üksinda tegutsevate linnuliikide esindajad on õppinud sel moel kasu lõikama parves elavate sotsiaalsemate suleliset lähedusest, kus on ära jagatud vaenlaste eest hoiatamise valvekorrad.

Uuring osutab sellele, et teiste järele luuramine muudab suuresti ka linnu- või loomaliigi käitumist, mõjutades nii liikide ellujäämisvõimalusi kui ka järglaste saamise edukust.

Allikad: ERR, Physorg.com 1

Loe lisaks: Physorg.com 2

Foto: physorg.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt