Vene oligarhide mõistatuslike enesetappude arv kasvab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2022 kell 15:10Foto: Aleks G / Wikimedia Commons (Moskva Päästja Kristuse katedraal)

Venemaal on alates Ukraina sõja algusest sagenenud teated Venemaa oligarhide hukkumisest, vahendab FR. Paljudel juhtudel on surmade ametlike versiooni suhtes kahtlusi. Moskvas tekitab kahe Venemaalt pärit oligarhi surm praegu ülemaailmset sensatsiooni. Sergei Protosenja ja Vladislav Avajev leiti vaid päevase vahega kodudest surnuna koos mitme pereliikmega. Kui oligarhide naised ja tütred ilmselt mõrvati, siis asitõendid viitavad Protosenja ja Avajevi puhul enesetapule.

 

Vene oligarhide enesetapulaine on sagenenud, eriti pärast Ukraina sõja algust 24. veebruaril. Päev pärast sissetungi leiti oma Peterburi lähedal asuvast maakodust surnuna kõrge Gazpromi töötaja Aleksandr Tjuljakov. Ka tema surnukeha juures olev sedel viitas enesetapule. Kohtuekspertiisi uurimise käigus võtsid kuriteopaiga aga üle Gazpromi turvatöötajad ja kohale saadeti politsei.

 

Venemaalt pärit oligarhide surmad sagenevad

Mõni päev hiljem, 28. veebruaril leiti veel ühe Venemaalt pärit multimiljonäri surnukeha. Mihhail Watford poos end ilmselt üles. 66-aastane Ukrainas sündinud energiamagnaat elas Ühendkuningriigis. Watfordi surma uurides ei leidnud Briti politsei tõendeid välise sekkumise kohta. 24. märtsil teatavaks saanud miljardär Vassili Melnikovi väidetav enesetapp sarnaneb rohkem kahe viimase juhtumiga. Melnikov leiti koos abikaasa ja kahe pojaga surnuna, mõrvarelv leiti sündmuskohalt.

Juba enne seda, kui Vladimir Putin käivitas sissetungi Ukrainasse, tuli sarnaseid salapäraseid teateid Venemaalt pärit oligarhide surmadest. Gazpromi tippjuht Leonid Šulman leiti jaanuaris Leningradi oblastist surnuna. Ka tema juurest leiti sõnum, mis viitab enesetapule, kuigi Gazprom ise on teatanud, et tegeleb juhtumi uurimisega.

 

Surmajuhtumite nimekiri:

Sergei Protosenja : endine Venemaa energiaettevõtte Novateki tippjuht; leitud 19. aprillil

Vladislav Avajev: endine Gazprombanki asepresident; leitud 18. aprillil

Vassili Melnikov : Venemaa ravimifirma Medstom omanik; leitud 24. märtsil

Mihhail Watford : erinevate Venemaa energiaettevõtete omanik; leitud 28. veebruaril

Aleksander Tjuljakov : Gazpromi peadirektori asetäitja; leitud 25. veebruaril

Leonid Šulman : Gazpromi tippjuht; leitud jaanuaris

 

Venemaalt pärit oligarhi surm: politsei uurib välismaist sekkumist

Seni on teada vaid Sergei Protosenja juhtumist, et politsei kaasas uurimisse ka välise uurimisrühma. Seega võidi perekond mõrvata ja kuriteopaik lavastada, et jätta muljet enesetapust. Mõnede surmajuhtumite puhul on kaalutud ka seda, et väidetavate enesetappude põhjuseks võisid olla lääne karmid sanktsioonid Venemaa vastu.

 

Allikas: FR

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 

Märkus: Üldiselt me enesetappudest ei teata, et sellised juhtumid ei julgustaks potentsiaalseid matkijaid. Teatamine toimub ainult juhul, kui asjaolud saavad avalikkuse erilist tähelepanu. Kui teil või teie tuttaval on eksistentsiaalne kriis või depressioon, võtke ühendust Eluliiniga.

Tel: 655 8088 (eesti keeles)

Tel: 655 5688 (vene keeles)

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt