USA firmad arendavad sotsiaalse krediidi süsteemi, mis teeks uhkeks iga totalitaarrežiimi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. märts 2022 kell 18:22



Sotsiaalse krediidi süsteem, mille poolest Hiina on maailmas kurikuulus, kipub nüüd aina kindlamalt kanda kinnitama ka läänemaises elukorralduses. Selline asjade areng aga viib meid paratamatult lähemale hägusele piirile meie ja türanlike autoritaarsete valitsejate vahel, keda sooviksime pigem hukka mõista. Artikkel on tõlgitud USA veebilehelt Thefederalist.com.

 

Ameerika institutsioonid kehtestavad Venemaa vastaseid sanktsioone, mis mängivad enda kasuks ühte väravasse, aidates kaasa tulevikuks kujundatavale finantsilise sotsiaalse krediidi süsteemile, mille üks eesmärke on indiviidide karistamine nende taunitava käitumise ja uskumuste pärast. Kontrolli alt väljunud Venemaa ohjamiseks elluviidav süsteem elustab paraku ka läänemaailmas autoritaarse riigikorralduse, mis jälgib kullipilgul oma rahva poliitilisi vaateid.

Visa ja Mastercard on peatanud oma tehingud jõhkralt Ukrainat ründaval Venemaal, blokeerides Vene pangakaarte, et need ei töötaks välismaal ja tõkestades inimeste oste Venemaa firmadelt. American Express on teinud sama otsuse ning Apple’i ja Microsofti tehnohiiglaste müük on Venemaal tohutult kukkunud.

See tundub suurepärase meetmena, et sihtida Vene autoritaarset režiimi ja mõista hukka president Putini jõhkrad rünnakud Ukraina vastu. Erafirmade aktsioonid venelaste vastu aga peegeldavad samas USA korporatsioonide ajus juhtmõtet keelustada teenused nende jaoks, kelle käitumist ei aktsepteerita. Sellist sotsiaalse krediidi süsteemi ehitab praeg

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt