WEF-i nõunik: Maailm peaks võitlema Putini vastu, et saaks sündida uus tehnokraatlik maailm ja inimene

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. märts 2022 kell 16:24Foto: Algallikast wochenblick.at, Pixabay; Harari: Daniel Naber, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0; Collage: Wochenblick

Yuval Noah Harari on Maailma Majandusfoorumi (WEF) vanemnõunik Suure Lähtestamise arhitekti Klaus Schwabi juures. Nagu tema mentor, on ka Iisraeli ajaloolane transhumanismi – inimese ja masina ühendamise – kindel pooldaja. Tehnokraatlikud teesid avaldas ta juba 2016. aastal oma bestselleris “Homo Deus – Homne lugu”. Globalistlikud poliitikud nagu Barack Obama, Angela Merkel, Sebastian Kurz ja Emmanuel Macron hindavad teda kui inspiratsiooniallikat. Ukraina sõda ähvardab nüüd tulevikku, millest Harari on unistanud – ja ka see on üks põhjusi, miks kogu maailm peab Putini peatama – ta reedab, et eliit näeb Ukrainat ideaalse mänguväljana oma ümberkujundamisplaanide katsetamiseks. Kas Suure Lähtestamise transhumanistid muretsevad oma elutöö pärast? 

 

WEF-i vanemnõunik Yuval Noah Harari muretseb sellepärast, et praegu kaitse-eelarvesse laekuv raha ei liigu enam valdkondadesse, millega globalistid hiljuti maailma ümberkorraldusi ellu viisid. TED-kõnes käsitles ta konkreetselt tervishoidu ja võitlust kliimamuutuste vastu. Kuid see puudutab ka “uut tehnoloogilist võidurelvastumist”, näiteks tehisintellekti puhul. See nõuab “ülemaailmset kokkulepet selle reguleerimise kohta”, et vältida “halvimaid stsenaariume”. See, mis praegu kõlab heatahtliku intellektuaali murena, muutub tema karjääri arvestades külma kõhuga arvestuseks.

Näiteks ennustas ta 2017. aastal ajalehes Guardian, et algoritmid muudavad paljud elukutsed üleliigseks. Aastaks 2050 tekib tema sõnul uus klass inimesi – “kasutu klass”. Harari näeb võimalust koroona tarbeks käivitatud seiretehnoloogiate kasutamises, nimelt, seda jälgimisrežiimi võiks lõputult pikendada, järgmine pandeemia tuleb ju ka kindlasti. Tegelikult soovitati eelmisel aastal ühes ÜRO dokumendis kasutada pandeemiaid ülemaailmsete seiresüsteemide arendamise ettekäändena. Või nagu Harari ütleb: “Tihti öeldakse, et head kriisil ei tohi lasta raisku, sest kriisi ajal saab teha häid reforme, millega inimesed tavaliselt nõus poleks.”

Vaata ka videot, kus Harari selgitab, kuidas Ukraina sõda võib muuta kõike:

 

Schwabi usaldusisik soovib luua “jumalalaadseid” küborg

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt