Al-Qaeda kavandab rünnakut Euroopas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 11:16europe_map_political

Al-Qaeda kavandab rünnakuid Euroopa kiirrongivõrgustikule, kirjutas Saksa päevaleht Bild esmaspäeval luureallikatele viidates, vahendab BNS. Kas tegu on tõelise ohuga või püütakse tõestada NSA ja telefonikõnede pealtkuulamise vajalikkust?

 

Bild kirjutas, et terrorivõrgustik Al-Qaeda kavandab lõhkainete panemist rongidesse ja tunnelitesse või elektrikaablite ja raudteeliinide saboteerimist. Lehe sõnul saadi selline informatsioon USA riiklikult julgeolekuagentuurilt NSA, mis kuulas pealt Al-Qaeda liidrite konverentskõnet. Rünnakud Euroopa raudteevõrgustikule oli selle kõne keskne teema, kirjutas Bild.

Saksa võimud on reageerinud ohule diskreetsete meetmetega, muu hulgas saatnud erariietes politseiohvitserid patrullima tähtsamatesse jaamadesse ja peamistele liinidele.

USA meedia teatel tabasid eriteenistused varem sel kuul Al-Qaeda liidri Ayman al-Zawahiri ja rohkem kui 20 tähtsa liikme konverentskõne. See sundis USA-d ja veel mitut riiki sulgema oma saatkonnad islamimaailmas, kuna kardeti rünnakut.

 

Kas tõeline oht või libaterrorism?

Kas tegu on tõelise ohuga, või poliitilise mänguga, mille eesmärgiks on tõestada NSA ja telefonikõnede pealtkuulamise vajalikkust, näitab aeg. Arvestades seda, et Al-Qaeda sündi rahastas CIA, ei tasu kaotada valvsust pealetulvava informatsiooni suhtes.

Ajaleht Bild kuulub korporatsioonile Axel Springer AG, mis omab meediaväljaandeid 36. riigis. Näiteid kompanii põhimõtetest: toetada Euroopa ühinemist, toetada transatlantilist suhtlust ja Ameerika Ühendriike ning nende vabale riigile omaseid põhimõtteid, taunida igas vormis poliitilist äärmuslust. Ka valitsusvälistel mõjuorganisatsioonidel nagu Bilderbergi Grupp ja Kolmepoolse komisjon on sarnased põhimõtted. Axel Springer (1912-1985) oli ise üks põhilisi Bilderbergi Grupi liikmeid, täna on Axel Springer AG juht Mathias Döpfner Bilderbergide koosolekute sage külaline. Muide, 2005. aastal furoori tekitanud prohvet Muhamedi vastase koomiksi üks avaldajaid oli Die Welt, mis samuti Axel Springer AG-le kuulub. Koomiksid esimesena avaldanud Taani Jyllands-Postenil on samuti sidemeid Bilderbergi Grupiga.

 

 

Allikad: BNS, Al Jazeera, Bild

Pilt: youreuropemap.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt