Zuckerberg võttis esmakordselt immigrantide toetuseks sõna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. august 2013 kell 15:08zuckerbergFacebooki tegevjuht Mark Zuckerberg võttis esmaspäeval esmakordselt avalikult sõna USA immigratsioonireformi toetuseks. 29-aastane miljardär avaldas immigratsiooni küsimuses arvamust San Franciscos ajakirjaniku, filmimehe ja immigratsiooniaktivisti Jose Antonio Vargase autobiograafilise dokumentaalfilmi “Documented” esilinastusel, vahendas BNS.

 

Zuckerberg vaidles vastu väidetele, et tema ja teised Silicon Valley liidrid tahavad lihtsalt kindlustada end kõrgelt kvalifitseeritud oskustööjõuga. “See on asi, mis on meie arvates riigi tuleviku seisukohast tõesti tähtis – ja me tahame teha seda, mis on õige,” ütles Zuckerberg seltskonna ees, kuhu kuulusid kongressi esindajatekoja liider Nancy Pelosi ja San Francisco linnapea Ed Lee.

Zuckerberg ja tema omaaegne Harvardi ülikooli toakaaslane Joe Green asutasid hiljuti organisatsiooni Fwd.us, mis seisab ligi 11 miljonile illegaalselt Ühendriikides elavale immigrandile kodakondsuse andmise eest. Esmaspäeval aga kõneles ta asjast esimest korda avalikult. Ta jutustas, et sai probleemist teadlikuks Menlo Parki koolis vabatahtlikuna ettevõtlust õpetades ja selgus, et paljud tema õpilased on saabunud Ühendriikidesse ebaseaduslikult. “Sünnikohast sõltumata saavad neist homsed ettevõtjad ja inimesed, kes sellel maal töökohti loovad,” rõhutas Facebooki asutaja. “Need on probleemid, mis ei puuduta üksnes meie tööstusharu, vaid puudutavad tegelikult kogu riiki.”

Juuni lõpus võttis USA senat vastu immigratsioonieelnõu, mis läks edasi esindajatekotta. Esindajatekoja liikmed on aga enamuses vabariiklased, kellest enamus on vastu kodakondsuse andmisele illegaalselt Ühendriikides viibivatele isikutele.

 

Allikas: BNS

Foto: pouted.com 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt