Suurbritannia teavitas SMS-iga 40 000 immigranti väljasaatmisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. oktoober 2013 kell 16:43Suurbritannia võimud teatasid ligikaudu 40 000 arvatavale illegaalsele immigrandile tekstisõnumiga, et neil ei ole õigust riiki jääda, ütlesid ametnikud reedel, tunnistades, et sõnumi võis saada ka mõni seaduslik elanik. The Guardian kirjutas samal teemal ka juba jaanuaris, seega ei ole süsteemi parandamiseks midagi ette võetud.

 

“Sõnum siseministeeriumist. Meie andmed näitavad, et teil ei ole õigust UK-sse jääda. Palun võtke asja arutamiseks meiega ühendust,” kõlas sõnum. Ministeeriumi pressiesindaja ütles, et niisugune läkitus saadeti 2012. aasta septembrist 2013. aasta juunini 39 100 inimesele. Sama teavet püüti kohale toimetada ka e-kirjade ja posti teel. “Meil on õigus immigratsioonireegleid jõustada,” ütles pressiesindaja.

Mitmed tekstisõnumid jõudsid paraku vale inimeseni. Siseministeeriumi pressiesindaja ütles, et sõnumikampaania läbi viinud lepingupartner tunnistas möödapanemist 14 läkitusega, mis on “tibatilluke arv”. Daily Mail kirjutab, et valesti adresseeritud sõnumeid oli sadakond.

Nii näiteks ütles rassismivastane aktivist Suresh Grover ajalehele Independent, et teade ehmatas ja hirmutas teda. “Ma tulin siia koos vanematega 1966. aastal. Ma sündisin Ida-Aafrikas ja mul on alati olnud Briti pass,” rääkis ta. Ka immigratsioninõustaja Bobby Chan sai väljasaatmisele viitava sõnumi, ehkki on elanud Ühendkuningriigis alates 1973. aastast.

Opositsioonilise Leiboristliku Partei sõnul on aga tegu võttega, mis võib pöörata kodanikud ametivõimude vastu. Paremaks ei pea leiboristid ka siseministeeriumi juulikuist kampaaniat Londonis, kus seintele kleebitud plakatid küsisid: “Kas oled UK-s ebaseaduslikult? Mine koju või sind vahistatakse.”

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Daily Mail, The Guardian

Foto: pmnewsnigeria.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt