“Hallo, Kosmos!” tähistab sünnipäeva tulevikuvisioonidega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2013 kell 19:50Sel neljapäeval, 13. juunil kell 18 tähistab saatesari “Hallo, Kosmos!” kinos Sõprus kolme aastat audiorännakuid Raadio 2 eetris. Saate avalikul salvestusel kõnelevad teemal “Kosmilised tulevikuvisioonid” mainekad sise- ja väliskosmiliste sfääride eksperdid: Ene Ergma, Mart Noorma, Igor Volke, Einar Laigna, Toomas Paul, Mari Metsallik, Ingvar Villido, Mai-Agate Väljataga, Tiina Tiitus ja Kristjan Port.

 

“Saade “Hallo, Kosmos!” on audiorännak maailmavaadete äärealadele erinevate võimalike ja võimatute tunnetusakende kaudu, avardamaks meie arusaamist sellest kirevast, komplekssest ja põnevast maailmast, kus me elame. Eesmärk on mõista, mitte hukka mõista,” ütleb saate autor Ingrid Peek.

Kolme aasta jooksul on eetrisse jõudnud 133 saadet “Hallo, Kosmos!”, mis on kostitanud uudishimulikke kuulajaid rikkaliku saatekülaliste valikuga meilt ja mujalt, kus oma ilmavaateid on tutvustanud teadlased ja futuroloogid, nõiad ja võlurid, filosoofid ja usumehed, taimetargad ja terviseeksperdid, müstikud ja šamaanid, ufoloogid, vandenõude uurjad, esoteerikud ja tantristid, muusikud ja paljud teised. Lisaks Raadio 2 Aasta Fenomeni tiitlile (2010) on saade pälvinud ka Eesti Skeptikute auhinna Viltune Pendel (2011) ja Ulmefilmi auhinna (2013).

Pühapäeviti kell 14 Raadio 2 eetris kõlavas saates on käinud ka mitmed mainekad külalised välismaalt, tuntuimad neist Briti kaitseministeeriumi endine UFO-ekspert Nick Pope ja vandenõumaailma superstaar David Icke; oma ilmavaadet on tutvustanud ka mitmed auväärsed kodumaised legendid, näiteks astrofüüsik Jaan Einasto, teoloog Vello Salo, emeriitprofessor Kalle Kasemaa, ravitseja Vigala Sass, loodusemees Fred Jüssi ja paljud teised.

Müüki läheb vaid 100 piletit hinnaga 13 eurot. Eelmüük alates teisipäevast kinos Sõprus.

 

Sündmus Facebookis

Vaata ka: Hallo, Kosmos, Alkeemia

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt