“Hallo, Kosmos!” tähistab 200. saadet teisipäeval avaliku salvestusega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. november 2014 kell 20:26523432_361794620537823_160929860_n

Foto: hallokosmos.ee

Teisipäeval, 18. novembril kell 18 toimub Eesti Raadio 1. stuudios Raadio 2 kõige ebatavalisema saate “Hallo, Kosmos!” 200. juubelisaate avalik salvestus, kus igavikulistel ja aktuaalsetel teemadel mõtisklevad Ingrid Peegi juhtimisel kolm väga erinevate vaadetega teoloogi: Einar LaignaToomas Paul ja Vello Salo.

 
“Hallo, Kosmos!” on sise- ja väliskosmiliste avaruste ja anomaaliate vaatlemisele pühendunud audiorännak, mis uurib maailmavaadete äärealasid läbi erinevate tunnetusakende. Esimene saade startis Raadio 2 eetris 13. juunil 2010 ning pühapäeval, 23. novembril kell 14 jõuab eetrisse 200. saade, mille avalikul salvestusel saavad osaleda ning ka esinejatelt küsimusi küsida kõik kosmosehuvilised raadiokuulajad.

“See on olnud ääretult huvitav ja avardav nelja ja poole aasta pikkune teekond, täis erilisi inimesi ja ebatavalisi teemasid – ilmselt minu senise elu kõige põnevam ettevõtmine,” räägib saate autor Ingrid Peek. “Armastan väga tarku, küpseid ja elukogenud härrasid, kes on aastakümneid mõtisklenud elu ja inimeseks olemise mõistatuste üle. Nii ongi juubelisaate salvestuse vestlusringis mu kolm suurt lemmikut väärikate hingekarjaste seast – Vello Salo, Toomas Paul ja Einar Laigna  on kindlasti inimesed, kellel on, millega kuulajate maailma rikastada.”

6f0be5464bfc27c116-70149729

Foto: alkeemia.delfi.ee

Einar Laigna on vaimulik, teoloog ja ajaloofilosoof, mõõgameister ja kolonelleitnant, kes on oma teenistuse eest pälvinud rohkelt tunnustust ning kelle võimsad sõnavõtud ei jäta külmaks mitte kedagi. Toomas Paul on üks filosoofilisemaid kirikuõpetajaid, kultuuritegelane ja esseist, ühiskonnas aktiivne kaasamõtleja, kes on püüdnud ehitada silda loodus-, humanitaar- ja ühiskonnateaduste vahel. Värvika elukäiguga Vello Salo on teeninud soomepoisina ja õppinud Vatikanis, õpetanud Metsaülikoolis ja olnud Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, uurides armastuse mõistet ja armastuse käsitlemist Eestis, eesti keeles, folklooris ja kirjanduses.

Saate “Hallo, Kosmos!” 200. juubelisaate avalikule salvestusele on oodatud kõik teisipäeval, 18. novembril kell 18 Eesti Raadio 1. stuudiosse (Kreutzwaldi 14). Uksed avatud kell 17.30, algus kell 18, pilet ukselt 5 eurot.

 

Allikad: sündmuse facebook, Alkeemia

Külasta ka Kosmonautide Klubi ja vaata kõikide saadete arhiivi Raadio 2 kodulehel ja halloskosmos.ee

Kuula varaseimaid saateid “Hallo, Kosmos!”, kus külaliseks Einar Laigna (1. osa ja2. osa), Toomas Paul ja Vello Salo 

Pildid: hallokosmos.ee, alkeemia.delfi.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt