Kliimamuutus häirib USA energiavarustust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuli 2013 kell 9:00 

Kliimamuutus ja äärmuslikud ilmastikunähtused on põhjustanud katkestusi USA energiavarustuses ning edaspidi muutub olukord veel halvemaks, sest tormid tugevnevad ja põuad sagenevad. Nii märgitakse USA energeetikaministeeriumi värskes aruandes, vahendab ERR.

 

 

Aruandes nenditakse pessimistlikult, et elektrikatkestused ja muud probleemid, nagu neid põhjustas supertorm Sandy, hakkavad edaspidi korduma kogu riigis. Vananev energiainfrastruktuur ei tule toime merepinna tõusu, sagenevate ja tugevnevate tormidega ning üleujutustega. Ohus on muuhulgas nii kivisöeküttel elektrijaamad, naftapuurkaevud, hüdroelektrijaamade tammid kui ka tuumajaamad.

President Barac Obama töötas välja plaani, kus nähakse ette süsinikusaaste vähendamist praegustes ja tulevastes elektrijaamades, taastuvenergia tootmist riigimaal, elektriliste majapidamismasinate energiatõhususe standardite karmistamist ja kogukondade ettevalmistamist kuuma ilmaga toime tulemiseks.

 

Loe edasi ERR uudisteportaalist.

 

Telegram küsib – kas ja miks kliima soojeneb?

 

 

Allikas: ERR

Pilt: curezone.com

 

Toimetaja: Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt