Läti kuumad uudised 8. – 21. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2013 kell 10:05Lätis avaldatakse meelt abortide vastu

Rahvusvaheline abortidevastane organisatsioon Elu Sõdalased korraldab 27. juulil Riias aktsiooni, toetamaks abortide keelustamist Lätis. Muu hulgas kutsutakse arste üles abortide teostamisest loobuma ja patukahetsusele õigeusukirikus.

Aktsiooni teine etapp on augusti alguses tervishoiuministrile vastavate nõudmiste avalik üleandmine. Organisatsiooni andmetel on Lätis taasiseseisvuse ajal teostatud 400 000 aborti. Link.

 

Lätis 2 miljoni elaniku piir käes juba järgmisel aastal

Lätis võib oodata elanike arvu langemist alla 2 miljoni piiri juba järgmisel aastal. Pidurdamaks tööga seotud väljarännet ja toomaks välismaale tööle läinuid tagasi, on peamiseks ülesandeks Lätis uute töökohtade loomine ja palgataseme tõstmine, kuid oluline on ka sündivuse tõstmine. Link.

 

Sixt avab Riias jalgrattarendivõrgustiku

Läti pealinnas brändi Sixt  all avatakse juba augustis jalgrattarendivõrgustik, mis sarnaneb paljudes suurlinnades toimivatele süsteemidele, kus tugipunktides üle kogu linna on võimalik väikese tasu eest rentida ratas, mille saab tagastada järgmisse tugipunkti jõudes.

Varem tegeles sarnase teenusega AirBaltic, kuid nad lõpetasid oma projekt BalticBike tänavu mais. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt