Läti kuumad uudised 24. juuni – 7. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2013 kell 10:34 

Lätlased ei ole väga euromeelsed

Kui võtta tavaliste lätlaste euromeelsuse mõõdikuks meedia, siis ei paista juba kõrgemal ja kaugemal äraotsustatud europalang sugugi kuigi kirgas ja puhas olevat.

Nimelt vastas 62% lätlasi jaatavalt küsimusele (34% eitavalt), kas oli kohane põletada Riia kesklinnas euroliidu lippu protesti märgiks euro vastu.

77% vastas aga negatiivselt (16% positiivselt), kui küsiti nende suhtumist europarlamendi otsusesse lubada Lätil euroga liituda. Link.

 

Läti laulu- ja tantsupidu “sulges“ Riia kesklinna

Riia kesklinn oli nädalavahetusel totaalse löögi all. Esmalt uputas linna reedene vihm, pidurdades oluliselt mingiks ajaks elu kesklinnas ja pühapäeval suleti sisuliselt kogu kesklinn hommikul 8-st õhtul 18-ni seoses laulu- ja tantsupeoga. Link.

 

Läti on tööhõives soolise võrdõiguslikkuse esirinnas

Lätis on naiste käes 43% juhtivpositsioonide töökohti, mis tõstab riigi euroliidus selles valdkonnas kõrgele teisele kohale. Kui Euroopas jäädakse alla ainult Poolale (48%), siis maailmas ollakse lausa kolmandad (Hiina on maailmas liider 51%-ga).

Eesti ja Leedu jagavad Euroopas 4.5. kohta. Ülemaailmne keskmine on 24%. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: Jurmala (globeimages.net)

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt